Efekt starego drewna nadaje meblom szlachetności i dodaje im eleganckiego sznytu – przywodzi bowiem na myśl tak pożądane przez wielu właścicieli domów i mieszkań antyki. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na zakup często bardzo drogich antyków. 

Data dodania: 2020-09-24

Wyświetleń: 1709

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak uzyskać efekt starego drewna, czyli jak postarzyć drewno?

Jeżeli i ty należysz do tego grona – rozejrzyj się dokoła i sprawdź, czy aby nie posiadasz mebli, które można odmienić dzięki metodzie postarzania drewna. Chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać efekt starego drewna? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Jak uzyskać efekt starego drewna?
  2. Dlaczego warto wiedzieć, jak postarzyć drewno?

Jak uzyskać efekt starego drewna?

Zapewne czytasz ten artykuł i nie możesz utrzymać rąk przy sobie. Chcesz działać – i słusznie! Przejdźmy zatem do rzeczy. Jak uzyskać efekt starego drewna, o którym więcej możesz przeczytać tutaj: http://dekoracjadrewna.pl/3-sposoby-na-dekoracyjne-postarzenie-drewna/?

  1. Patynowanie drewna – jest to metoda, która polega na pokryciu powierzchni mebla ciemną, akrylową farbą do drewna. Następnie należy położyć warstwę farby do drewna w jasnym kolorze. Ostatnim krokiem jest przecieranie powierzchni mebla papierem ściernym o gradacji od 150 do 220. Delikatne przetarcia pozwolą uzyskać efekt starego drewna.
  2. Szczotkowanie za pomocą drucianej szczotki – to kolejna metoda, dzięki której w prosty sposób odmienisz swoje meble i nadasz im niepowtarzalnego charakteru (nawet tym, które zeszły z fabrycznej taśmy produkcyjnej). Po wyszczotkowaniu powierzchni mebla przetrzyj całość wełną stalową. Na koniec polakieruj całość oraz nałóż wosk lub olej.
  3. Przecieranie – to metoda, polegająca na pokryciu powierzchni mebla dwoma warstwami farby do drewna, przy czym warstwa spodnia musi kontrastować z wierzchnią. Przecieranie tak pomalowanej powierzchni przyniesie ciekawe efekty, które dadzą wrażenie starego drewna. Aby całość wyglądała autentycznie, należy przecierać mebel w miejscach, w których zużywa się on naturalnie przez lata (krawędzie, blat itp.).

Dlaczego warto wiedzieć, jak postarzyć drewno?

Warto dowiedzieć się, jak postarzyć drewno domowymi metodami, które nie wymagają zbyt dużych nakładów pieniężnych. Antyki – mimo iż piękne i „z duszą” – są także drogie. Postarzanie drewna pozwoli wystylizować meble, które już posiadasz, właśnie na antyki. Warto rozejrzeć się po własnym domu albo nawet zerknąć na strych, który często skrywa prawdziwe meblarskie perełki. To idealna okazja, by wprowadzić do wnętrz nieco świeżości i sprawić, że meble zyskają nowe „stare” oblicze. Warto znać te metody również dlatego, że jest to sposób na stosunkowo łatwą zmianę aranżacji, a efekt postarzania drewna nigdy nie wyjdzie z mody.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena