Choć wykańczanie mieszkania jest bardzo przyjemne, kosztuje również wiele pracy i oznacza sporo koniecznych przemyśleń. Wszystko musi poprzedzać naprawdę niełatwy proces decyzyjny - nawet, a może zwłaszcza, wybór odpowiedniego oświetlenia. 

Data dodania: 2020-07-15

Wyświetleń: 777

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najlepsze oświetlenie do mieszkania

Lampy wiszące, stojące, kinkiety i inne rozwiązania muszą być właściwie dobrane do potrzeb i gustu. Istotne jest tutaj niemal wszystko - wielkość pomieszczenia, jego przeznaczenie czy obrany przez ciebie styl. Na szczęście nowoczesne lampy dają naprawdę mnóstwo możliwości. Mnogość wzorów, kolorów i stylów dostępnych w sklepach sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

To, jaki styl będzie wiodący w twoim domu czy mieszkaniu, jest kwestią indywidualną. Skuteczne oświetlenie do każdego pomieszczenia można jednak właściwie dopasować, kierując się kilkoma zasadami. W naszym artykule znajdziesz proste wskazówki, jak dobrać nowoczesne lampy do większości pomieszczeń.

Nowoczesne lampy dla małych przestrzeni

Jeśli jesteś właścicielem skromnego M1 czy niewielkiego M2, doskonale zdajesz sobie sprawę, że niezbędne jest jego optyczne powiększenie. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad reflektorami sufitowymi, które bardzo precyzyjnie oświetlają całe wnętrze. Pozwalają na praktyczną regulację kąta padania światła. Nie tylko nie zabierają cennej przestrzeni, ale także optycznie ją powiększają.

W kawalerce lub małym mieszkaniu dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również plafony, czyli niewielkie lampy sufitowe. Nie wprowadzają chaosu aranżacyjnego do twojego salonu. Mogą natomiast dawać ciekawy efekt, zwłaszcza, jeśli dodasz na ścianach utrzymane w podobnym stylu kinkiety.

Lampy do dużego salonu

Duży salon wydaje się być zawsze bardzo jasną przestrzenią. Tymczasem bywa, że układ domu sprawia, że brakuje w nim dostępu do naturalnego światła. Współczesne trendy natomiast sprawiają, że w salonie często dominują ciemne barwy - zarówno na ścianach, jak i meblach. W takich przypadkach niezbędne są lampy wiszące.

By skutecznie rozjaśnić duży salon, potrzebne są lampy sufitowe - ich liczba zależy od powierzchni pomieszczenia. Ważne jest, by rozmieścić je w odpowiedniej odległości i by znajdowały się nad najważniejszymi punktami. Większość z nas decyduje się na lampy sufitowe nad stołem, ale mogą pojawić się również nad kanapą czy fotelem, gdzie odpoczywasz i czytasz książki. Nowoczesne lampy z odsłoniętymi żarówkami w stylu loftowym bardzo efektywnie rozjaśniają tego typu pomieszczenia, jednocześnie dodając im charakteru.

Aby efekt był naprawdę imponujący, w dużym salonie mogą znaleźć się również kinkiety na ścianach. Najczęściej cechują się ciepłym i delikatnym światłem, które sprzyja wypoczynkowi. Jednocześnie mogą stać się eleganckim podkreśleniem istotnych dla ciebie elementów dekoracyjnych.

Lampy do kuchni i jadalni

Lampy do kuchni, które efektywnie oświetlają całą przestrzeń, to najczęściej lampy wiszące. Pamiętaj jednak, by nie spieszyć się z ostatecznym wyborem. Zadbaj też o to, by miały odpowiednie żarówki i były zawieszone na właściwej wysokości - w przeciwnym razie będą nieprzyjemnie raziły w oczy. W kuchni liczy się również barwa światła. W bieli każda potrawa prezentuje się niezbyt apetycznie.

Nowoczesne oświetlenie w kuchni połączonej z jadalnią sprawia, że w prosty sposób rozdzielasz od siebie te dwa pomieszczenia. W kuchennej części sprawdzają się lampy sufitowe, które dają możliwość regulacji kąta padania światła. W ten sposób zapewnisz sobie odpowiednią ilość światła w przestrzeni roboczej. W części jadalnianej postaw raczej na klasyczne lampy wiszące.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena