Na etapie budowy domu podejmowana jest decyzja między innymi o rodzaju stosowanego ogrzewania oraz o tym, czy chcemy aby znalazł się tam kominek - choćby w formie dekoracyjnej.

Data dodania: 2020-07-23

Wyświetleń: 411

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Montaż kominków - dlaczego warto zdecydować się na fachową pomoc?


Podjęcie decyzji związanych z montażem kominka w domu powinno mieć miejsce w porozumieniu z fachowcem, bowiem ogromne znaczenie w zakresie bezpieczeństwa i poprawnego działania kominka ma szereg kwestii, o których przeciętny Polak nie ma pojęcia.

Kominki - dlaczego nie warto oszczędzać?

Kominek lub kominek z płaszczem wodnym montowany w domu jest sprzętem, który pozostanie w nim prawdopodobnie kilkanaście lat lub nawet dłużej. Stąd warto powierzyć instalację i montaż kominka osobom o niezbędnej wiedzy i dużym doświadczeniu, a te są w cenie.

Kwotę, jaką przyjdzie zapłacić za montaż należy raczej uznać za inwestycję w przyszłość: bezpieczeństwo, jakość oraz zadowolenie z efektu, który uzyskamy dzięki współpracy z fachowcem.

 Na co zwrócić uwagę przy montażu?

Na każdym etapie montażu kominka podejmowane są decyzje, które mają duże znaczenie.

Jeszcze przed wyborem samego kominka, należy wybrać odpowiednie miejsce na jego umieszczenie. Miejsce to ma znaczenie zarówno dlatego, że trzeba wybrać odpowiednią lokalizację, która pozwoli na optymalne rozprowadzanie ciepła po pomieszczeniu, ale również dlatego że będzie mieć wpływ na rozmieszczenie innych mebli w pokoju. Fachowiec z łatwością wskaże optymalne miejsca dla ustawienia kominka, spośród których można wybrać.

Również wybór samego kominka powinno się skonsultować z osobą, która będzie go montować. Znaczenie w tym zakresie ma bowiem szereg parametrów, które wpływają między innymi na prawidłowe działanie kominka w domu.

Jak bezpiecznie zamontować kominek?

Osoba zajmująca się montażem kominków na co dzień z pewnością będzie pamiętać o zachowaniu przy montażu pewnych środków bezpieczeństwa.

Należy sprawdzić, czy w miejscu, w którym ma się znajdować kominek, nie ma pod posadzką lub w ścianie inne instalacje, które mogłyby ulec uszkodzeniu. W razie wątpliwości, fachowiec montujący kominek z pewnością będzie w stanie to ustalić.

Montując kominek, należy także zabezpieczyć powierzchnię bezpośrednio przed nim używając specjalnych materiałów do tego przeznaczonych, na przykład ognioodpornych płytek.

Niebagatelne znaczenie przy montażu instalacji kominkowej ma również prawidłowo przeprowadzona wentylacja. Jeśli coś jest z nią nie tak, szkodliwy dym kominkowy może cofać się do wnętrza domu, szkodząc domownikom. Również sprawdzenie tej kwestii należy do montera kominków.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena