Szukasz oryginalnych pomysłów na dekorację mieszkania? Taśmy LED mogą okazać się strzałem w dziesiątkę – zapewnią niepowtarzalny klimat w niemalże każdym pomieszczeniu. Na dodatek nie wymagają specjalistycznej wiedzy w zakresie elektryki czy też budownictwa. Sprawdź, dlaczego warto pomyśleć o zakupie popularnych taśm ledowych.

Data dodania: 2020-05-18

Wyświetleń: 584

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Taśmy LED to prawdziwy hit! Poznaj ich najważniejsze zalety

Łatwy montaż

Największą zaletą taśm ledowych jest łatwy montaż, z którym poradzi sobie nawet osoba bez doświadczenia w majsterkowaniu. Wystarczy wyczyścić wybraną powierzchnię i ostrożnie przykleić na niej warstwę klejącą taśmy. Na stronie sklep.profiled.pl można ponadto znaleźć szeroki wybór profili oraz akcesoriów, które umożliwią ukrycie instalacji. Co więcej, popularne taśmy można przyciąć w niemalże dowolny sposób i dopasować do własnych potrzeb.

Oświetlenie w dowolnym miejscu

Taśmy ledowe można montować w naprawdę wielu miejscach np. na suficie, ścianie, meblach, schodach czy też w witrynie sklepu. Dyskretny pasek może zapewnić oświetlenie nawet w trudno dostępnych miejscach, w których nie ma możliwości zamontowania tradycyjnej lampy. W przypadku wodoodpornych produktów możliwe jest także przyozdobienie diodami murków, alejek, dekoracji ogrodowych oraz innych elementów znajdujących się na zewnątrz budynku.

Ekologiczny dom

Na korzyść taśm ledowych z całą pewnością przemawiają również kwestie związane z ekologią. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek w diodach LED nie występują ciężkie metale np. ołów i rtęć, co znacząco ułatwia utylizację taśm. Ponadto modne dekoracje z diodami ledowymi mogą być poddane recyklingowi, łącznie z aluminiowymi profilami. Diody nie wytwarzają również ciepła, dzięki czemu pobierają mniej energii i nie ma konieczności chłodzenia pomieszczenia. Długi czas eksploatacji umożliwia z kolei zmniejszenie produkcji odpadów.

Oszczędności w domowym budżecie

Diody znajdujące się w taśmach LED pobierają średnio o 80-90% mniej energii niż tradycyjne żarówki. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie rachunki ulegną znacznemu obniżeniu. To jednak nie koniec oszczędności. Jednorazowy zakup taśm ledowych może wydawać się niemałym kosztem w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, jednak diody LED mogą działać nawet kilka lat. Ponadto popularne taśmy są znacznie tańszym rozwiązaniem niż zakup lamp wiszących lub stojących.

Modny element wystroju wnętrz

Taśmy LED nie potrzebowały dużo czasu, żeby stać się absolutnym hitem w świecie aranżacji wnętrz. I raczej nic nie zapowiada zmian w tej kwestii. Paski z diodami tworzą niepowtarzalny klimat, mogą dodać pomieszczeniom elegancji oraz intymnego charakteru, a także zapewniają nowoczesny wygląd mieszkania. W sklepach są dostępne taśmy ledowe z różnymi barwami światła, dzięki czemu można znaleźć idealne produkty do każdego pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem może być również montaż taśm ledowych z diodami, których kolory można zmieniać przy pomocy specjalnego pilota.

fot. sklep.profiled.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena