W czasach, kiedy podstawowym źródłem komunikacji jest internet, trudno już nawet przypomnieć sobie czasy „przed internetem”. Ma to rzecz jasna swoje dobre  i złe strony. Jak jednak przełożyć to na skuteczną komunikację z kobietami?

Data dodania: 2020-04-19

Wyświetleń: 671

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podryw w internecie? Garść informacji na początek

Można korzystać z uciechy wyznaczania trasy w dowolne miejsce za pomocą google, wynająć mieszkanie w kilka chwil, z wielką łatwością aplikować na nowe stanowisko, i wiele, wiele innych. Jednocześnie z łatwośćią ludzie mogą być inwigilowani przez największe korporacje  poprzez łatwe lokalizowanie, czy dostęp do danych udostępnianych na portalach internetowych. Nie mniej niebywale ciężko byłoby dziś odnaleźć się w świecie pozbawionym łącza Wifi. Nie bez powodu pierwszym pytaniem grupy uchodźców z Syrii czy innego krajiu z bliskiego wschodu, którzy emigrują do państw europy zachodniej jest: „Czy jest darmowe Wifi?”. 

Przy okazji, internet stał się powszechnym narzędziem do poznawania osób, w tym budowania znajomości i relacji damsko – męskich. Umożliwia to szereg aplikacji i portali randkowych takich jak Sympatia, Tinder, Badoo, gdzie w banalnie prosty sposób można dokonać wyboru partnera, klikając po prostu na zdjęcie i zaznaczając TAK lub NIE (w uproszczeniu). Badania wskazują, że zdecydowana większość osób powyżej 18 roku życia w jakiś sposób miała styczność z aplikacją randkową. Kiedyś tę rolę pełniły biura matrymoniale, jednak dostęp do takiej formy poznania kogoś był bardziej złożony. 

W zwiększającym się pędzie życia coraz więcej osób zaabsorbowana jest życiem zawodowym, budowaniem biznesu, i niestety coraz częściej brakuje czasu na budowanie życia prywatnego. Zmienia się wiek zawierania małżeństw, rośnie liczba osób powyżej 30 roku życia, którzy wciąż wiodą życie singla. Dotyczy to szczególnie dużych miast, gdzie, co zrozumiałe popularność aplikacji randkowych jest największa. Zgodnie z powiedzeniem każdy kij ma dwa końce, drastycznie z roku na rok rośnie liczba rozwodów, i na tę statystykę na pewno wpływ ma łatwość zmiany partnera właśnie dzięki aplikacji randkowej. Ponadto jest jeszcze jedno zagrożenie zawierania znajomości internetowych. Do momentu spotkania nie wiadomo do końca, kto jest po tej drugiej stronie, i czy zbudowany obraz w głowie na podstawie informacji w profilu, zdjęć jest zbieżny z tym, kim dana osoba jest w rzeczywistości. Bardzo często media informują o udanych próbach wyłudzeń, gdzie osoby samotne, mając nadzieję na poznanie kogoś przez internet, po długiej wymianie korespondencji z kimś, kto jest po tej drugiej stronie, decydują się na przekazanie pieniędzy, przelew, etc. W efekcie zostają oszukani przez osoby, które jedynie szukają okazji i żerują na naiwności osób samotnych. 

W nawiązaniu do aplikacji randkowych należy ty wspomnieć o dysproporcji jeśli chodzi o płeć. Stosunek mężczyzn do kobiet na aplikacjach wynosi mniej więcej 60/40. Wileu mężczyzn przyznaje, że ma problem z poznaniem, poderwaniem interesujących ich kobiet przez internet. Najczęściej nie wiedzą, jak powinien wyglądać atrakcyjny profil na portalu randkowym, jak dobrać zdjęcia, i co pisać do kobiet, by odnosić satysfakcjonujące rezultaty. Na szczęście coraz częściej pojawia się praktyczna wiedza i wskazówki dotyczące skutecznego korzystania z aplikacji randkowych. Bo pewnikiem jest, że popularność tych aplikacji i serwisów w najbliższym czasie będzie rosła. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena