Zmieniają się trendy i stylizacje. Inaczej urządzamy mieszkania i biura, a nawet pokoje hotelowe czy restauracje, a jednak tkaniny zawsze stają się niezwykle istotnym dodatkiem. Pomimo popularności rolet, mody na minimalizm firanki pojawiają się w salonach, kuchniach i sypialniach. 

Data dodania: 2019-12-02

Wyświetleń: 2288

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Firanki – nieśmiertelna ozdoba okna

Oczywiście zmieniły się tkaniny, wzory i wykończenie a także sposób upinania materiału, ale idea jest niezmienna. Ma być stylowo, przytulnie i klimatycznie.

  1. Minimalistyczna biel w oknie
  2. Funkcjonalne i estetyczne
  3. Moda na zwiewność

Minimalistyczna biel w oknie

Firanki do salonu to najbardziej tradycyjna ozdoba okna, która od pokoleń towarzyszyć ludziom. Rewelacyjne wpisują się w nowoczesne aranżacje, jak i te bardziej klasyczne. Szczególnie w reprezentatywnym pokoju dziennym pełnią ważną funkcję. Chronią prywatność gospodarzy i z drugiej strony nadają niezwykły charakter wnętrzom, czasem nawet wpływają na ich kształt czy wielkość. Oczywiście optycznie. Dlatego chętnie wybieramy firanki gotowe kasandra.com.pl, które sprawdzają się przy standardowych oknach i są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, szczególnie wtedy gdy zależy nam na oryginalnych upięciach. Poza tym że delikatna tkanina będzie zdobić, to również  świetnie chronić będzie przed promieniami słońca. W modzie są firanki ażury i tkaniny niemalże tak delikatne jak mgła. W efekcie nawet bardzo nowoczesne wnętrza będą wyglądać niezwykle atrakcyjnie.

Funkcjonalne i estetyczne

Niezmiennie często wybieramy firanki do kuchni zdobione charakterystycznymi motywami. Z drugiej strony to przestrzeń, którą zazwyczaj łączy się z salonem i warto zadbać o pewną konsekwencję stylistyczną. Ona może wyrażać się w wybranej tkaninie czy też motywie przewodnim, a nawet w sposobie upięcia. Można na przykład zamontować modne firanki panele, które są pewnym połączeniem delikatnych tkanin i modernistycznych pionowych rolet. W efekcie stylizacja przykuwa uwagę oryginalnością. To ważne, bo w wielu wariantach na panelach pojawiają się bardzo unikatowe wzory, które mogą nawiązywać do motywów orientalnych, roślinnych, skandynawskich lub też geometrycznych.

Moda na zwiewność

Na oknach w salonie czy sypialni pięknie prezentować się będą firanki haftowane. Ten szlachetny sposób zdobienia od lat towarzyszy kolejnym pokoleniom i zawsze wprowadza bardzo elegancki klimat. W wielu wariantach mogą nawet tworzyć niemalże magiczny bajkowy świat. Warto pamiętać przy tym, że firanki to nie tylko nieśmiertelna biel, ale również beże, ecru czy brązy. W dziecięcych pokojach często pojawiają się motywy ulubionych bohaterów filmowych i animacji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena