Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodu. Tu powstaje pytanie dlaczego korzystniej jest wynająć auto niż eksploatować własne? Prawdopodobnie dlatego, że wynajem samochodu to teraz usługa znacznie tańsza niż jeszcze kilka lat temu. 

Data dodania: 2019-09-13

Wyświetleń: 356

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zaoszczędzić wynajmując samochód?

Zmiana cen związana jest bezpośrednio z faktem, że wokół nas powstaje coraz więcej wypożyczalni aut. Dlatego też wypożyczalnie, aby przyciągnąć klienta muszą zainteresować go atrakcyjnymi cenami, gratisami czy kuszącymi promocjami. 

Zanim jednak zdecydujemy się na wynajem warto przeczytać, kilka porad dzięki którym możemy sporo zaoszczędzić wynajmując samochód.

1. Bardziej opłaca się wynająć auto na dłuższy okres czasu

Kiedy już zdecydujemy się na wynajem, warto wziąć pod uwagę fakt, że zawsze bardziej opłacalny jest wynajem samochodu na dłuższy okres. Finansowo lepiej opłaca się wynająć auto na cały miesiąc niż wynajmować je kilka razy po siedem dni. Im dłuższy okres wynajmu, tym niższa dzienna stawka za wypożyczenie samochodu.

2. Na wakacje wybierz busa

Jeżeli planujemy wyjazd na wakacje albo inną podróż w licznym gronie i na sto procent nie zmieścimy się wszyscy w jednym aucie osobowym, warto rozważyć wynajęcie busa.

Wypożyczalnie posiadają już w swojej ofercie długoterminowy wynajem aut tego rodzaju. Z punktu widzenia finansów, wypożyczenie busa jest bardziej opłacalne niż wynajem dwóch aut osobowych.

3. Zawsze porównuj oferty wypożyczalni

Porównując oferty wypożyczalni szybko możemy zauważyć spore różnice w cenie i warunkach wypożyczenia, np. kaucja, limit kilometrów i opłaty dodatkowe.

4. Dobierz auto do swoich potrzeb

Jeżeli wynajmujemy auto, bo chcemy poruszać się w warunkach miejskich, dojeżdżać autem do szkoły, pracy czy na zakupy kompaktowy samochód będzie dla nas wystarczający. Biznesmen czy przedsiębiorca, który musi dbać o wizerunek i prestiż firmy powinien zdecydować się na wynajem większego samochodu, który będzie niezbędny przy wyjazdach służbowych czy podróżach. Samochody kompaktowe segmentu A zawsze będą tańsze jeżeli chodzi o wypożyczenie i eksploatację niż auta klasy premium.

5. Duże znaczenie ma lokalizacja wypożyczalni

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na wynajmie, powinniśmy poszukać firmy wynajmującej samochody spoza centrum miasta, ponieważ zwykle usługi w centrach miast są droższe niż na obrzeżach aglomeracji

6. Zapytaj o Kartę Stałego Klienta

Jeżeli często korzystamy z usług wypożyczalni, warto zapytać czy można liczyć na Kartę Stałego Klienta. Do otrzymania takiej karty zazwyczaj trzeba jednak spełnić pewne warunki. Warunkiem jaki posiada wypożyczalnia aut z Warszawy MobiCars jest łączna kwota dotychczasowych bezszkodowych wynajmów, która musi wynosić nie mniej niż 3000 zł.

Kiedy dostaniemy już taka  możemy wynająć auto z 10-procentową zniżką w dowolnym oddziale firmy.

Jeżeli tylko mamy czas, zawsze warto się chwilkę zastanowić i skorzystać z omówionych powyżej możliwości obniżenia kosztu wynajmu auta.

Licencja: Creative Commons