Poniżej znajduje się parę rad dotyczących tego, jak sprawić by nasza strona internetowa była przyjazna dla urządzeń mobilnych. Żyjąc w 21 wieku wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w 70% to urządzenia mobilne służa do przeglądania sieci. Z tego powodu powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nasza strona internetowa była 'mobile friendly'. 

Data dodania: 2019-05-26

Wyświetleń: 863

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak sprawić by nasza strona internetowa była przyjazna dla urządzeń mobilnych?
  1. Po pierwsze Twoja strona powinna być responsywna. Treść powinna być taka sama, powinna być jednak wyświetlana w inny sposób na kązdym urządzeniu - inaczej na tablecie a inaczej na smartfonie. Zawartość strony powinna automatycznie dopasasowywać się do wielkości ekranu, na którym jest przeglądana. Jest to jedna z podstawowych czynności, aby strona stała się przyjazna dla urządzeń mobilnych.
  2. Kolejnym elementem, który ma na to wpływ jest rozmieszczenie informacji oraz ich stylizacja. Większość użytkowników chcę natychmiast znaleźć informacje, których szuka, dlatego postaraj się, aby mu to ułatwić jak tylko się da. Zastanów się, czego może szukać użytkownik oraz spraw, by mógł to w prosty sposób znaleźć, również używając urządzeń mobilnych.
  3. Unikaj 'flash', czyli technologii tworzenia animacni za pomocą graifiki wektorowej. Flash znacznie spowolni Twoją stronę internetową. Dodatkowo warto również wspomnieć, że ani IOS ani Android nie wspierają animacji Flash, dlatego warto o tym pamiętać już na pierwszym etapie tworzenia strony.
  4. Wyłącz opcje autocorrect dla formularzy na swojej stronie. Ogólnie używanie opcji autocorrect nie wydaje się być najlepszym pomysłem. Telefony komórkowe bardzo często podczas wpisywania konkretnej frazy podpowiadają lub zastępują nam te frazy przy pomocy innych, co jest momentami uciążliwe. W przypadku formularzy znacznie ułatwi to wpisywanie danych dla użytkowników urządzeń mobilnych.
  5. Jeżeli posiadasz jakies przyciski na swojej stronie, czyli tzw. "buttony", to postaraj się zadbać o to, żeby ich rozmiar był odpowiednio duży. To, że na komputerze rozmiar tego przycisku jest odpowiednio duży, niekoniecznie oznacza, że będzie również dopasowany do urządzeń mobilnych.
  6. Szybkość ładowania Twojej strony ma ogromne znaczenie - dotyczy to zarówno użytkowników urządzeń stacjonarnych jak i mobilnych, dlatego zadbaj o to, aby Twoja strona ładowała się szybko. jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy pamiętać o odpowiedniej kompresji i dostosowaniu wielkości zdjęć na naszej stronie. 

Na sam koniec chciałbym tylko zaznaczyć, że dostosywanie strony do urządzeń mobilnych to proces, który powinien być kontynuowany przez cały czas, ponieważ urządzenia mobilne się zmieniają. Tylko częste testy dopasowania naszej strony pod urzadzenia mobilne zagwarantuje nam sukces.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena