Praca za granicą to dobra perspektywa, jednak by wyjechać bezpiecznie i świetnie sobie poradzić w każdej sytuacji, należy się na wszystko dobrze przygotować. Ilość dokumentów do załatwienia, a także rzeczy do kupienia i spakowania może sprawić, że zapomni się o czymś bardzo ważnym. 

Data dodania: 2019-04-01

Wyświetleń: 764

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wyjazd do pracy za granicę - czy na pewno o wszystkim pamiętasz?

W uniknięciu tego pomoże przygotowanie listy z wszystkimi czynnościami, które należy przygotować przed wyjazdem.

Znalezienie pracy bez ryzyka

Po podjęciu decyzji o wyjeździe rozpoczynają się intensywne poszukiwania zatrudnienia. Podejmując pracę z Carework można liczyć się z tym, że nic nas nie zaskoczy. Wyjazdy za granicę za pośrednictwem niesprawdzonego źródła może okazać się nie tylko niebezpieczne, ale również prowadzić do wielu strat, jak na przykład powrót do kraju na własną rękę. Wiele ofert pracy na stronach internetowych związanych jest wyłącznie z zatrudnieniem, natomiast kwestie dojazdu i zakwaterowania spoczywają na zainteresowanym. Korzystając z pomocy nie trzeba się o to martwić.

Konto walutowe

Zagraniczni przedsiębiorcy w większości przypadków wypłacają pieniądze na rachunek bankowy. Zakładając konto jeszcze przed wyjazdem można uniknąć kosztów związanych z przewalutowaniem wynagrodzenia z EUR na PLN. Można również poszukać na miejscu banku, który oferuje darmowe prowadzenie i korzystanie z konta, jednak do tego wymagana jest biegła znajomość języka obcego.

Dokumenty – o tym nie można zapomnieć!

Najlepiej przygotować osobną teczkę z wszystkimi niezbędnymi dokumentami, która znajdować się będzie w bagażu podręcznym. Konieczne jest zabranie dowodu tożsamości, czasem przydać może się akt urodzenia, akt małżeństwa lub orzeczenie rozwodowe. Niezwykle ważny jest dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, ponieważ dzięki temu będzie można skorzystać z opieki medycznej za granicą.

Przy korzystaniu z usług firm do znalezienia pracy za granicą należy mieć ze sobą umowę, jaka została z nią podpisana. Dokument zawiera informacje o tym, na jaki czas pracownik został zatrudniony, jakie wynagrodzenie będzie otrzymywał oraz czy i jaki urlop mu przysługuje.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena