Każdego roku czekamy na ten okres. Wakacje, to beztroski czas kiedy możemy zapomnieć o codziennych problemach i obowiązkach w pracy. Mile spędzony czas z rodziną lub znajomymi pozwoli oczyścić umysł i naładować nas pozytywną energią. Pozostaje tylko jedno pytanie - gdzie je spędzić?

Data dodania: 2018-05-16

Wyświetleń: 730

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wakacje - idealny moment by odskoczyć od codzienności

Obecne czasy dają nam wiele możliwości w planowaniu podróży. Polacy coraz częściej decydują się spędzić swój urlop za granicą. Nie bez powodu, często taniej można dolecieć do nadmorskiego kurortu niż jechać samochodem nad polskie morze czy góry. Dodatkowe plusy? Obcowanie z obcą kulturą i kosztowanie ich kuchni. Szukasz pomysłu na wakacje? Pomyśl o hiszpańskiej Barcelonie!

Ile to kosztuje?

To zależy. Do Barcelony można się dostać na wiele sposobów, nawet za darmo! Wiele młodych osób decyduje się na podróż autostopem, jednak dotarcie do celu trwa znacznie dłużej. Bardziej wygodni wybierają po prostu samolot. Wbrew pozorom nie zrujnuje to naszego portfela. Dla przykładu na miesiąc przed odlotem z poznańskiej Ławicy mozna zakupić bilet za niecałe 400 zł w dwie strony. Poza sezonem są one nawet tańsze i koszt transportu może się zamknąć w 200 zł. Wszystko zależy od terminu i szczęścia.

Ciekawe miejsca w słonecznej Barcelonie

Barcelona to jedno z miasta, które wypada zobaczyć choć raz w życiu. W tym mieście można wypocząć na piaszczystych plażach, a także odwiedzić światowe zabytki. Większość turystów swoje pierwsze kroki kieruje do wzniesionej w 1882 roku Sagrada Familii. Choć budowa tej świątyni została rozpoczęta ponad 135 lat temu, do dziś nie została ukończona. Obecny projekt zakłada finalne oddanie obiektu do użytku w 2022 roku. Sagrada Familia robi ogromne wrażenie z wewnątrz, jak i wewnątrz. Należy jednak pamietać, że wstęp do środka jest płatny i trzeba odstać w dość sporej kolejce po bilet.

Kolejnym obiektem godnym uwagi jest blok mieszkalny znajdujący się pod adresem Passeig de Gràcia 43. Zaprojektowany został przez samego mistrza Gaudiego. Będąc na tej ulicy z pewnością dostrzeżesz go z daleka. Bilet wstępu do środka kosztuje 20 euro.

Każdy kibic piłki nożnej wie, że w Barcelonie znajduje się jedna z piłkarskich świątyń. To właśnie w tym mieście swoje mecze rozgrywa jeden z najbardziej utytuowanych zespołów świata FC Barcelona. Camp Nou to największy stadion na Starym Kontynencie. Stadion można podziwiać za darmo z zewnątrz, bądź skorzystać z płatnych wycieczek po jego wnętrzu, a także częściach muzealnych, gdzie wystawione są trofea drużyny. To także arena wydarzeń kulturalnych - śpiewały tutaj takie gwiazdy jak Michael Jackson, Pink Floyd, czy U2.

Kiedy wybrać się do Barcelony?

To zależy. Dla osób lubiących wysokie temperatury będą to miesiące lipiec - sierpień (termometr wskazuje wówczas blisko 40 stopni Celsjusza). Zdecydowanie przyjemniejsza atmosfera jest w miesiącach maj - czerwiec, bądź wrzesień - październik. W mieście przebywa mniejsza ilość turystów.

Ciekawostki o Hiszpanii

Do takiego wyjazdu lepiej się przygotować i zapoznać z ciekawymi faktami o kraju, w którym planujemy spędzić swój urlop. Czy wiedziałeś, że w USA mieszka więcej osób posługujących się językiem hiszpańskim niż na całym Półwyspie Iberyjskim? A także, że w latach 1939-1989 z hiszpańskich szpitali ukradziono blisko 300 tysięcy dzieci? W tym incydencie brali udział lekarze i księża, którzy przekazywali ich rodzicom, że dziecko zmarło. W rzeczywistości było ono sprzedawane.

No to jak, lecimy do Barcelony?

Licencja: Creative Commons