Spakowanie małej walizki podróżnej to nie tylko wyzwanie, ale także klucz do udanego wyjazdu. Dzięki umiejętnemu zagospodarowaniu wnętrza walizki będziemy mieć pewność, że spakowaliśmy wszystkie niezbędne rzeczy, a transport przetrwają w nienaruszonym stanie.

Data dodania: 2017-07-03

Wyświetleń: 557

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak dobrze spakować niewielką walizkę?

Wiedza i umiejętności (to także umiejętność!) na temat pakowania bagażu podręcznego przyda się nie tylko podczas przygotowań do podróży służbowych, ale także weekendowych (lub nieco dłuższych) wycieczek ze znajomymi.

O czym pamiętać pakując bagaż podręczny?

1. Weź tylko te rzeczy i ubrania, które są najbardziej potrzebne – krótka podróż nie wymaga pakowania zawartości całej szafy. Weź pod uwagę, czy w czasie podróży pojawi się możliwość skorzystania z pralki i wyprania swojej odzieży – jeśli tak, można zredukować liczbę ciuchów do absolutnego minimum.

2. Kilka dni przed wyjazdem stwórz listę rzeczy do zabrania – lista niezbędnych rzeczy bardzo ułatwia proces pakowania walizki podręcznej. W przedwyjazdowym zamieszaniu łatwo o czymś zapomnieć. W każdej chwili do listy można dopisać coś, co wcześniej umknęło uwadze i mieć pewność, że w podróż zabierzemy wszystko to, co niezbędne.

3. Przygotowanie kosmetyczki – przed wyjazdem warto zastanowić się, które kosmetyki będą potrzebne i zakupić ich odpowiedniki w małych, podróżnych opakowaniach. Jeśli na wakacje lecimy samolotem, należy upewnić się, jakie zasady przewożenia płynów w bagażu podręcznym obowiązują w danej linii lotniczej (lub państwie).

4. Dobrze zagospodaruj i rozplanuj przestrzeń w walizce – jeśli martwisz się, że w małej walizce podróżnej zabraknie miejsca na rzeczy potrzebne w czasie weekendowego wypadu ze znajomymi – przestań. Małe walizki kabinowe pomieszczą wszystkie rzeczy, jeśli będą odpowiednio spakowane. Zamiast składać ubrania, lepiej je zrolować i starannie poukładać obok siebie. W wolne miejsce można powkładać mniejsze przedmioty lub kosmetyki. Jeśli wasza walizka podręczna wyposażone jest w dodatkowe przegrody i kieszenie – wykorzystajcie tą przestrzeń.

Pakowanie walizki podróżnej – porady

O czym jeszcze musisz pamiętać pakując mały bagaż podręczny?

  • Sprawdź limity wagowe linii lotniczych, z których usług będziesz korzystał - pomoże to uniknąć problemów z nadbagażem.
  • Spakuj kosmetyki w przezroczyste woreczki.
  • Cenne i kruche przedmioty umieść w centralnej części walizki i przykryj miękkim ubraniem.
  • Nie pakuj się na ostatnią chwilę.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena