0głosów
Pobierz artykul
0głosów dodatnich
0głosów ujemnych
423razy czytane
0przedrukowany
Creative Commons Licencja

Spakowanie małej walizki podróżnej to nie tylko wyzwanie, ale także klucz do udanego wyjazdu. Dzięki umiejętnemu zagospodarowaniu wnętrza walizki będziemy mieć pewność, że spakowaliśmy wszystkie niezbędne rzeczy, a transport przetrwają w nienaruszonym stanie.

Jak dobrze spakować niewielką walizkę?

Wiedza i umiejętności (to także umiejętność!) na temat pakowania bagażu podręcznego przyda się nie tylko podczas przygotowań do podróży służbowych, ale także weekendowych (lub nieco dłuższych) wycieczek ze znajomymi.

 

O czym pamiętać pakując bagaż podręczny?

1. Weź tylko te rzeczy i ubrania, które są najbardziej potrzebne – krótka podróż nie wymaga pakowania zawartości całej szafy. Weź pod uwagę, czy w czasie podróży pojawi się możliwość skorzystania z pralki i wyprania swojej odzieży – jeśli tak, można zredukować liczbę ciuchów do absolutnego minimum.

2. Kilka dni przed wyjazdem stwórz listę rzeczy do zabrania – lista niezbędnych rzeczy bardzo ułatwia proces pakowania walizki podręcznej. W przedwyjazdowym zamieszaniu łatwo o czymś zapomnieć. W każdej chwili do listy można dopisać coś, co wcześniej umknęło uwadze i mieć pewność, że w podróż zabierzemy wszystko to, co niezbędne.

3. Przygotowanie kosmetyczki – przed wyjazdem warto zastanowić się, które kosmetyki będą potrzebne i zakupić ich odpowiedniki w małych, podróżnych opakowaniach. Jeśli na wakacje lecimy samolotem, należy upewnić się, jakie zasady przewożenia płynów w bagażu podręcznym obowiązują w danej linii lotniczej (lub państwie).

4. Dobrze zagospodaruj i rozplanuj przestrzeń w walizce – jeśli martwisz się, że w małej walizce podróżnej zabraknie miejsca na rzeczy potrzebne w czasie weekendowego wypadu ze znajomymi – przestań. Małe walizki kabinowe pomieszczą wszystkie rzeczy, jeśli będą odpowiednio spakowane. Zamiast składać ubrania, lepiej je zrolować i starannie poukładać obok siebie. W wolne miejsce można powkładać mniejsze przedmioty lub kosmetyki. Jeśli wasza walizka podręczna wyposażone jest w dodatkowe przegrody i kieszenie – wykorzystajcie tą przestrzeń.

 

Pakowanie walizki podróżnej – porady

O czym jeszcze musisz pamiętać pakując mały bagaż podręczny?

  • Sprawdź limity wagowe linii lotniczych, z których usług będziesz korzystał - pomoże to uniknąć problemów z nadbagażem.
  • Spakuj kosmetyki w przezroczyste woreczki.
  • Cenne i kruche przedmioty umieść w centralnej części walizki i przykryj miękkim ubraniem.
  • Nie pakuj się na ostatnią chwilę.

 

Licencja: Creative Commons