Maszyny budowlane, urządzenia produkcyjne, albo sprzęt rolniczy. Wszystkie z wymienionych poiadają bardzo drogie części zamienne oraz mocno rozbudowane systemy wspomagające ich pracę. Co w momencie ich awarii, co będzie bardziej korzystne...naprawa, a może wymiana na nowe?

Data dodania: 2016-10-30

Wyświetleń: 802

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wymieniać, czy naprawiać

Każda z w/w maszyn posiada niejednokrotnie bardzo rozbudowane układy hydrauliczne. Rozbudowany i naszpikowany elektryką, zaworami oraz często drogimi elementami układ po kilku latach eksploatacji urządzenia może dać się nam w znaki.

Sercem każdego z układu hydraulicznego jest pompa hydrauliczna. Element ten w wielkim skrócie można podzielić na:

  • pompy łopatkowe
  • pompy zębate
  • pompy tłoczkowe

Pompy tak ważny bo przecież wytwarzający ciśnienie podzespół z racji na swą rolę oraz złożoną budową jest często bardzo drogim elementem całości. W zależności od rodzaju, marki, oraz jej złożoności potrafią osiągać niebotyczne kwoty.

Co robić gdy pompa wartości połowy urządzenia odmawia posłuszeństwa? Każdy właściciel i operator maszyny bądź urządzenia miał do czynienia z tego typu sytuacją. Przestój maszyny wykorzystywanej w celu zarobkowym generuje dodatkowe straty i koszty. Wzywając autoryzowany serwis możemy być pewni tego, że koszt przyjazdu oraz diagnozy to kwota rzędu od 1500 zł w górę. W momencie gdy jasnym jest awaria pompy hydraulicznej mamy kilka opcji. Jedną z nich jest zlecenie wymiany lub wymiana pompy na własną rękę. Idealną sytuacją jest gdy pompy w nowszych maszynach są dokładnie opisane oraz posiadają numery katalogowe. Pozwoli to nam na bezproblemowe odszukanie takiej pompy w katalogu producenta. Wymiana pompy nie jest, aż tak skomplikowana, jednak niekiedy położenie pompy wymusza na nas skorzystanie z profesjonalnego serwisu. No tak, ale co w momencie, gdy pompa nie jest już produkowana lub jej cena jest tak holendernie wysoka, że nieopłacalna staje się jej wymiana?

W takich momentach idealną alternatywa staje się regeneracja pompy. Zakłady hydrauliki siłowej często w swojej ofercie posiadają usługę regulacji, bądź regeneracji pomp i silników. Jak zapewnia jeden z czołowych zakładów tego typu, regulacją i regeneracją pomp zajmują się od wielu lat. W bardzo rzadkich przypadkach pompy nie nadają się do naprawy. Zapewnia, iż sposób budowy pomp, dla doświadczonego w fachu człowieka umożliwia jej naprawę. Regeneracja, jak twierdzi nie wpływa na gorszą pracę urządzenia. Regenerowane pompy w zależności oczywiście od kilku czynników oraz poziomu intensywności eksploatowanej maszyny, mogą służyć od 6 do 36 miesięcy. A co po tym czasie? Najczęściej pompy nadaj się do kolejnej regeneracji. "Dlatego uważam, że kupno nowej, bez próby jej wy-regenerowania to strata pieniędzy, a w dzisiejszych czasach rozrzutność przy prowadzeniu firmy to duży błąd..."

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena