Zaskórniki i wszelkiego rodzaju inne niedoskonałości cery można usunąć na szereg różnych sposobów. Klasyczną metodą jest manualne oczyszczanie skóry twarzy, które najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.  Dla kogo jest przeznaczone i jak wygląda taki zabieg?

Data dodania: 2016-02-01

Wyświetleń: 888

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wskazania do przeprowadzenia manualnego oczyszczania

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy jest zalecany dla osób, które:

  • posiadają tłustą cerę,
  • posiadają cerę trądzikową,
  • zmagają się z nadmiarem sebum,
  • mają trudne do usunięcia wągry.

Dzięki oczyszczaniu ręcznemu twarzy można zminimalizować ryzyko powstania podrażnień. Dlatego taki zabieg przeprowadza się nawet u osób z suchą cerą, z cerą naczynkową i nadreaktywną. Korzystając z tego rodzaju oczyszczania, można jednocześnie zlikwidować zaskórniki i zanieczyszczenia na dekolcie, szyi oraz plecach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie wszyscy mogą poddać się manualnemu oczyszczaniu twarzy. Nie powinno ono być wykonywane, w przypadku:

  • tocznia rumieniowatego,
  • zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, m.in. przy opryszczce lub liszajcu zakaźnym,
  • uszkodzeń mechanicznych skóry,
  • skłonności do pojawiania się zbliznowaceń,
  • trądziku - różowatego lub z aktywnym stanem zapalnym,
  • znamion i nowotworów skór,
  • kruchych i popękanych naczyń krwionośnych,
  • leczenia klienta pochodną witaminy A - przerwa pomiędzy leczeniem i zabiegiem powinna wynosić co najmniej 3 miesiące,
  • świeżej opalenizny,
  • przebytych zabiegów chirurgicznych w miejscu planowanego zabiegu.

Istota zabiegu

Jak sama nazwa wskazuje, manualne oczyszczanie twarzy polega na ręcznym usuwaniu wągrów i znajdujących się pod powierzchnią skóry zanieczyszczeń. Kosmetyczka wykonująca zabieg nie stosuje przy tym żadnych narzędzi. Oczyszczanie przebiega wieloetapowo:

Etap 1

Demakijaż twarzy

Etap 2

Nałożenie na skórę preparatu o działaniu zmiękczającym

Etap 3

Parowanie skóry - kierowanie na twarz strumienia pary pozwala na rozszerzenie porów i łatwiejsze usunięcie ręcznie zanieczyszczeń. Dzięki otwarciu porów, stosowany preparat odżywczy i zmiękczający, lepiej wniknie w głąb skóry.

Etap 4

Usunięcie zalegających w porach zanieczyszczeń i sebum, poprzez uciskanie skóry palcami. Kosmetyczka powinna w takim wypadku zawsze założyć jednorazowe rękawiczki. Niekiedy wyjątkowo oporne wypryski skórne, tzw. kaszaki, kosmetyczka nakłuwa igłą, w celu ich całkowitego usunięcia. Po zakończeniu tego etapu skóra powinna zostać zdezynfekowana.

Etap 5

Nałożenie maseczki lub kremu o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym powstałe w trakcie zabiegu podrażnienia.

Po zabiegu

Poddając się zabiegowi manualnego oczyszczenia skóry twarzy, szyi, dekoltu czy pleców należy mieć świadomość, że będzie ona później podrażniona. Mogą pojawić się zaczerwienienia, widoczne miejsca po nakłuciach, przez co twarz wydawać się będzie nieco opuchnięta. Nie należy więc wykonywać takiego zabiegu tuż przed ważną uroczystością czy przyjęciem, np. u panny młodej w dniu lub dzień przed weselem. Zaleca się, aby do momentu całkowitego wygojenia się skóry, powstrzymać się od nakładania na nią makijażu, ponieważ w ten sposób zatykane są dopiero co otwarte i oczyszczone pory. Zaleca się w ramach profilaktyki, przemywać skórę delikatnymi środkami myjącymi i stosować wyłącznie lekkie kremy nawilżające i odżywcze.

Podsumowanie

Efektem zabiegu powinno być oczyszczenie skóry z zaskórników, prosaków, grudek oraz odświeżenie jej. Dzięki manualnemu oczyszczaniu, pory skóry są odblokowane dzięki usunięciu nadmiaru łoju. Zarówno panie, jak i panowie, walczący ze skórą tłustą i łojotokową znajdują się w grupie klientów, do których kierowany jest ten zabieg. Także wtedy, gdy klient posiada skórę suchą lub normalną, ale jest ona zanieczyszczona, poszarzała i pełna niedoskonałości, warto wykonać zabieg oczyszczania manualnego. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena