Chcesz pracować o wiele wydajniej w photoshopie? Przeczytaj ten artykuł i poznaj 10 trików, które drastycznie zwiększą szybkość Twojej pracy z photoshopem.

Data dodania: 2008-07-27

Wyświetleń: 4178

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zastanawiasz się skąd wzięła się ta liczba w tytule? Stwierdziłem, że najlepiej będzie posadzić przy komputerze kogoś kto słabo zna photoshopa i mówić mu co ma robić przy okazji mierząc mu czas kiedy wykonuje czynność szukając poleceń w menu, a potem przy pomocy skrótów.

Skoro jemu się udało zrobić to 300% szybciej to wierzę, że i Tobie nie sprawi to większego problemu. Wyobraź sobie ile czasu możesz zaoszczędzić tworząc obrazy, edytując zdjęcia lub robiąc strony internetowe. Zamiast siedzieć 3 godziny wykonując wszystkie operacje tradycyjnie, ze skrótami spędzisz przy komputerze tylko 1 (słownie JEDNĄ) godzinę. Nie jest źle co? W takim razie zaczynamy.

1. Kiedy chcesz zaznaczyć obiekt znajdujący się na warstwie kliknij na jej obrazie z wciśniętym klawiszem ctrl w palecie warstw.

2. Jeśli chcesz usunąć kolory z obrazka wciśnij ctrl+Shift+U zamiast wchodzić do menu image>adjustment>desaturate

3. Aby stworzyć nową warstwę z zaznaczenia wciśnij po prostu ctrl+J

4. Żeby wyłączyć zaznaczenie zamiast wchodzić do zakładki selekt>deselect wystarczy wcisnąć ctrl+D

5. Gdy chcesz stworzyć nową warstwę wciśnij po prostu kombinację klawiszy ctrl+Shift+N

6. Przy zmianie wielkości pędzla wciskaj nawiasy kwadratowe dla zmniejszenia i dla zwiększenia średnicy, nie musisz już za każdym razem wchodzić do palety z pędzlami żeby to zrobić

7. Do narysowania prostej lini przy pomocy pędzla użyj klawisza Shift, przytrzymaj go podczas przeciągania pędzla z jednego miejsca w drugie. Ten sam efekt działa dla gumki.

8. Kiedy podczas pracy często przemieszczasz się między warstwami wciskaj klawisze alt+ lub alt+ dla przechodzenia w górę i w dół

9. Żeby wypełnić zaznaczenie wybranym kolorem zamiast używać wiadra z farbą wciśnij alt+backspace. Ta operacja przyspieszy Twoją pracę do 7 razy!

10. W przypadku gdy chcesz przekształcić obiekt wciśnij klawisze ctrl+t co uaktywni opcję przekształcenie dowolne (free transform) ten sam efekt uzyskasz wchodząc najpierw do zakładki Edit(edycja) potem transform(przekształć) i na końcu free transform(przekształć dowolnie)


Abyś sam mógł przeliczyć ile faktycznie czasu możesz zaoszczędzić proponuję żebyś wziął stoper i wykonał wszystkie operacje najpierw bez używania skrótów, a następnie z ich użyciem. Wynik może Ciebie zaskoczyć!
Licencja: Creative Commons
2 Ocena