Kierowca który widzi uszczerbek bądź pęknięcie na szybie w swoim samochodzie, powinien ją jak najszybciej naprawić, w przeciwnym wypadku mogą go czekać nieprzyjemne konsekwencje.

Img

Dobrze wymieniona szyba samochodowa to grunt dla bezpieczeństwa właściciela pojazdu i pasażerów. Rysa na szybie na pierwszy rzut oka jest tylko drobnym detalem wizualny, ale może skutkować wysokim mandatem lub uszczerbkiem na zdrowiu!

Jeśli wcześniej nie przywiązywałeś uwagi do uszkodzeń szyb w aucie, mój artykuł pozwoli Ci, popatrzeć na ten temat z innej perspektywy i zmusi do zastanowienia się nad tym problemem.

Pęknięta przednia szyba może mieć wpływ na widoczność i przejrzystość pokonywanej przez nas trasy, co spowoduje opóźnienie naszej reakcji, w przypadku pojawienia się groźnej przeszkody na drodze. Oczywiście wiąże się z tym także tzw. „pajączek” na szybie, który też przeszkadza w prowadzeniu pojazdu, ale można go łatwo naprawić w odpowiednim warsztacie samochodowym.

Wszystko to może doprowadzić do wypadku samochodowego, który będzie miał nieodwracalne skutki. Uszkodzona szyba spowoduje większe prawdopodobieństwo rozprysku szkła podczas kolizji, co może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu kierowcy i pasażerów. Pamiętajcie również, że nasz mały detal na szybie podczas ewentualnej kontroli policji może przyczynić się do mandatu wysokości nawet 250 złotych.

Zgodnie z art. 66, a zwłaszcza punktem 1 i 5 Prawa ruchu drogowego, pojazd nie powinien zagrażać bezpieczeństwu osób w nim jadących oraz powinien mieć zapewnione dostateczne pole widzenia.

Jednak to nie wszystko. Funkcjonariusz ma również prawo, do zabrania dowodu rejestracyjnego co wiąże się z koniecznością wykonania na nowo przeglądu auta, a spowoduje kolejny koszt rzędu przynajmniej 100 złotych. Wszystkie te czynności będą nas kosztować także sporo czasu, więc każdy kierowca powinien zastanowić się, czy warto stawać w takiej stresującej sytuacji.

Zebrane informacje nasuwają tylko jedną myśl, a mianowicie szybka wymiana uszkodzonej szyby w samochodzie, pozwoli nam zaoszczędzić dużo kłopotów i nerwów. Więc po co narażać się na takie niedogodności? Zadzwoń do odpowiedniego warsztatu, oddaj auto na 2 godziny i po sprawie. Wymień pękniętą szybę w aucie, nie narażaj siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Warto zapamiętać wszystkie te ważne informacje, ponieważ mogą się bardzo przydać.

Licencja: Creative Commons