Moda przychodzi, przemija, często także powraca. W obszarze mody męskiej świetnym przykładem jest poszetka. Czy fular powtórzy jej sukces?

Data dodania: 2014-12-05

Wyświetleń: 3248

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fular jedwabny - bo moda lubi powracać

Fular jedwabny – dla niektórych to nadal obco brzmiąca nazwa, choć coraz częściej pojawia się w reklamach sklepów z elegancką odzieżą męską. Czym jest ten męski dodatek?

Zakładany na szyję, może mylnie wskazywać na swego rodzaju szalik. Jednak tego typu porównanie jest nie na miejscu i można je wydać tylko znajdując się naprawdę daleko.

Często można usłyszeć nawiązania do poszetki, mimo że te dwa produkty łączy chyba tylko fakt, że są dodatkiem stroju. Jednak porównanie do poszetki dotyczy nie samego wyglądu czy funkcji, ale podobnej historii… tej współczesnej. Jak się okazuje zarówno poszetka jak i fular nie są nowością w modzie męskiej. Są natomiast świetnym przykładem na to, że moda lubi powracać.

Pierwsze wzmianki o fularach  z jedwabiu znajdujemy w źródłach, pochodzących,  aż z Dalekiego Wschodu. To właśnie stamtąd trafiły do Europy, w której to na dobre zagościły w XIX i na początku XX wieku.

Fular w przeszłości uchodził za element stroju z kategorii nieformalnych. Był zakładany podczas spotkań "po godzinach" w zadymionych lokalach. Dziś to spostrzeżenie, jako elementu stroju nieformalnego nabrało trochę innej formy, ale czasy także się zmieniły. Mamy inne pojęcie elegancji czy stroju nieformalnego niż kiedyś, co jest jak najbardziej zrozumiałe,

Samo słowo „fular” ma pochodzenie francuskie. Oznacza tkaninę, materiał o cienkiej strukturze, wykonany z miękkiego jedwabiu. Fular jedwabny najczęściej przyozdobiony jest w różne wzory w postaci kropek, pasków i innych, dostępny w bogatej ofercie kolorystycznej. Oczywiście istnieją również modele zupełenie gładkie.

Fular jedwabny można nabyć już  w większości sklepów z elegancką odzieżą męską. Cena nie należy do niskich, jest dużo wyższa od wspomnianej poszetki i zaczyna się od ok. 70  i sięgają nawet do kilkuset złotych.

Fular dobrze sprawdzi się jako dodatek do lekko rozpiętej koszuli, niezależnie czy w połączeniu z marynarką czy ze swetrem. Na tę chwilę należy jeszcze do grupy ekstrwaganckich dodatków. Jednak z poszetką było podobnie.

Czy powrót fularu będzie tak spektakularny jak w przypadku poszetki? Czy odniesie sukces – czas i klienci pokażą.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena