Zalew Soliński jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Bieszczadach i nieustannie pojawia się również w ogólnopolskich rankingach popularności. Jeśli przygotowujesz się do wakacji w Polańczyku lub okolicach, to ten artykuł jest właśnie dla siebie.

Data dodania: 2014-07-01

Wyświetleń: 1010

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co musisz wiedzieć?

Turystów nad Soliną nie brakuje praktycznie nigdy, choć oczywiście szczyt przypada na miesiące od czerwca do września. Większość obiektów noclegowych podnosi ceny noclegów na miesiące od maja do października, natomiast poza tym okresem ceny są obniżane o około 20-35%. Baza noclegowa jest bardzo zróżnicowana: od pięciogwiazdkowych hoteli, przez obiekty o standardzie turystycznym, aż po niestandaryzowane i kwatery prywatne. Dostępne są także campingi i pola namiotowe w różnych rejonach.

Obłożenie bazy noclegowej w sezonie jest wysokie, często przekracza w szczycie nawet 90%, natomiast zazwyczaj mieści się w przedziale 60-80%. To oznacza, że wprawdzie można znaleźć nocleg bezpośrednio po przyjeździe, ale zdecydowanie pewniej (i oczywiście wygodniej), jest zarezerwować noclegi Bieszczady jeszcze z domu z odpowiednim wyprzedzeniem.

Miejsca specjalne

Nad Soliną stworzono wiele miejsc noclegowych dla osób o specjalnych potrzebach. W wielu miejscach można zarezerwować noclegi Polańczyk dla rodzin z małymi dziećmi, osób niepełnosprawnych albo turystów ze zwierzakami (co jest wbrew pozorom dość trudnym zadaniem).

Większość dobrych obiektów noclegowych dysponuje własnym parkingiem dla zmotoryzowanych i praktycznie każdy niezłą kuchnią lub przynajmniej małym, ale zadbanym aneksem kuchennym. Podobnie jak w każdym innym mieście, także tutaj pokoje mogą być z łazienkami lub jedynie dostępem do łazienki ogólnodostępnej, tak samo z kuchnią.

Opłaty

W zależności od sposobu rezerwacji oraz polityki obiektu, różnie kształtuje się sprawa przedpłat przy rezerwacji. Są takie obiekty, w których ta nie jest wcale pobierana (ewentualnie część opłaty uiszcza się z góry już po przyjeździe), a tam, gdzie przedpłata jest obligatoryjna, wynosi najczęściej od 30 do 50% całkowitego kosztu pobytu. W wielu obiektach za nocleg można zapłacić kartą, a przedpłaty dokonać również przelewem.

Warto przed dokonaniem rezerwacji zadzwonić do właściciela obiektu i upewnić się, jak rozwiązana jest kwestia płatności. Dotyczy to również rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem zewnętrznych serwisów internetowych – dane tam podane bywają nieaktualne lub mylące.

Na co jeszcze uważać?

Noclegi w Bieszczadach to przede wszystkim okazja do zaplanowania aktywnego wypoczynku, dlatego, wybierając miejsce noclegowe, warto zorientować się, czy na miejscu można na przykład wypożyczyć sprzęt sportowy albo rowery. Od razu też rozejrzyj się w poszukiwaniu najbliższego sklepu i miejsca, w którym można wejść na szlak turystyczny, bo w tym przypadku duża odległość może popsuć przyjemność ze spacerów po górach.

Ofert obiektów noclegowych nad Soliną są oczywiście skonstruowane podobnie do wszystkich innych, więc przed zarezerwowaniem miejsca sprawdź opinie danego obiektu, obejrzyj sobie dołączone zdjęcia, a jeśli trzeba, to zadzwoń i zadaj obsłudze dodatkowe pytania. Nieprawdziwe oferty albo ogłoszenia z nieaktualnymi danymi nie zdarzają się często, ale warto zawsze upewnić się dwa razy, zanim zdecydujesz się na złożenie rezerwacji, tym bardziej jeśli wymagana jest przedpłata tytułem zarezerwowanych noclegów.

Odrobina ostrożności nigdy nie zawadzi, a może pomóc ochronić się przed tymi nielicznymi nieuczciwymi obiektami, które jeszcze jakimś cudem utrzymały się na rynku.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena