Sprawdzi się w wielu pomieszczeniach naszego domu, odmieniając je i nadając odpowiedni ton, a przy tym pozwoli nam w pełni oddać się relaksowi. Styl natural to sposób aranżacji, który może z powodzeniem trafić do każdego wnętrza.

Data dodania: 2014-06-10

Wyświetleń: 1405

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sprzyjające lato

Stylowi naturalnemu w każdym domu sprzyja przede wszystkim okres letni. W końcu to wtedy do życia budzi się najwięcej form otaczającej nas wszędzie natury i to wtedy właśnie warto zdecydować się coś pozmieniać w naszych wnętrzach.

Jak stworzyć taki styl?

W aranżacji wnętrza warto wykorzystywać wszelkie elementy naturalne, które możemy użyć od razu bądź też poddać jakiejkolwiek przeróbce. Podstawą takiego stylu powinno być drewno, najlepiej jeśli jest ono w pełni surowe, ale też odpowiednio zadbane – wówczas pomieszczenia zyskują wyjątkowego charakteru. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku antyki jako meble w salonie czy jadalni.

Kolejny warty zainteresowania materiał to wiklina – z niej możemy uzyskać naprawdę sporo ciekawych elementów, takich jak np. oprawa lampy sufitowej. Wiklina to idealny materiał na wszelkiego rodzaju kosze, zarówno te, w których możemy zbierać brudną odzież, jak i takie, które posłużą nam np. w kuchni do przechowywania owoców czy innych produktów.

Oprócz tego w naturalnym wnętrzu powinny królować miękkie tkaniny w stonowanych kolorach – świetnie sprawdzi się z pewnością biały, który doskonale będzie współpracował z wpadającym do środka światłem.

Minimalizm

Perfekcyjny styl natural w naszym domu możemy osiągnąć poprzez dokładnie wyważoną kompozycję ozdób. Minimalizm odgrywa tutaj bardzo istotną rolę, ponieważ aranżując powinniśmy pamiętać o tym, aby nie przesadzić. Prostota wprowadzi pełną harmonię, dokładnie tę harmonię znaną nam z obcowanie z naturą. Nie możemy zapominać o tym, że styl natural to idealna recepta na wyciszenie się we własnych kątach.

Skandynawskie inspiracje

Prostota, stonowane kolory i naturalność to elementy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, który jest jednak przy tym wyjątkowo chłodny. W stylu natural powinniśmy powielać minimalizm, ale szczypta radości w postaci kolorowych kwiatów i bardziej żywych kolorów w małych akcentach również jest wskazana. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena