Wybór oprogramowania dla przedsiębiorstwa jest decyzją równie ważną, co zakup odpowiedniego sprzętu. Dopiero gdy te dwa elementy zostaną odpowiednio zsynchronizowane i skonfigurowane można mówić o profesjonalnym zapleczu informatycznym firmy. Co ważne, muszą być one dobrane pod kątem profilu działalności przedsiębiorstwa i jego potrzeb.

Data dodania: 2013-12-29

Wyświetleń: 1855

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość firm zdążyła przyzwyczaić się do narzędzi takich jak Microsoft Word, Excel czy PowerPoint, a wręcz nie wyobraża sobie bez nich codziennego funkcjonowania. Istnieje jednak wiele innych aplikacji, które wychodzą naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów. Jakie są zatem najnowsze propozycje w kwestii oprogramowania?

Przede wszystkim – możliwości

Jedną z najnowszych propozycji firmy Microsoft, skierowaną przede wszystkim do przedsiębiorców, jest Office 365. Zawiera on pełny pakiet oprogramowania biurowego Office Professional 2013, a więc aplikacje takie jak Word, Excel, PowerPoint czy Publisher uzupełniony o profesjonalną pocztę, kalendarz biznesowy oraz narzędzie do przeprowadzania wideokonferencji. Dodatkowo Office 365 dostępny jest na platformach mobilnych – a więc praktycznie zawsze i wszędzie.

Którą wersję oprogramowania wybrać?

Aby w lepszy sposób odpowiedzieć na potrzeby klientów biznesowych, Microsoft zdecydował się wydać dwie wersje swojego najnowszego oprogramowania biurowego. Pierwsza – Small Business Premium – skierowana jest do małych przedsiębiorstw, w których liczba użytkowników nie przekracza 25. Do ich dyspozycji oddano w tym przypadku podstawowe aplikacje biurowe – Word, Excel, PowerPoint itp., a także pocztę e-mail, wirtualny dysk SkyDrive Pro oraz Lync – narzędzie do komunikacji tekstowej i video. Office 365 Midsize Business to propozycja dla średnich firm. Zawiera ona wszystkie funkcjonalności wersji Small Business, wzbogacone o aplikację InfoPath oraz integrację z Active Directory. Ważna jest także liczba użytkowników, zwiększona w tym przypadku do 300 osób.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Oprogramowanie działające w chmurze może budzić pewnego rodzaju wątpliwości związane z ochroną danych. Jednak, oprócz zwiększenia wydajności pracy, Microsoft oferuje klientom także pełne bezpieczeństwo. Dlatego Office 365 zaopatrzony został w aktywne filtry antyspamowe, a także oprogramowanie antywirusowe. Dodatkowo, użytkownicy obu pakietów mają całodobową pomoc i wsparcie techniczne. Dzięki temu dane firmowe nigdy nie zostają bez opieki.

Office 365 w działaniu

Oprogramowanie biurowe oferowane przedsiębiorcom przez firmę Microsoft systematycznie ewoluuje, aby nadążyć za zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jego znakiem charakterystycznym pozostaje intuicyjność obsługi oraz prostota działania – nawet na tabletach i smartfonach. Nowością jest natomiast przeniesienie pracy do chmury oraz zintegrowanie jej z portalami społecznościowymi, takimi jak Facebook. Wspólna praca nad projektami i dzielenie się nimi z zespołem to ważny krok na drodze ku lepszej komunikacji, a co za tym idzie – wzrostowi wydajności. Wszystko to przekłada się bezpośrednio na efektywność, wygodę i bezpieczeństwo pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena