0 głosów

Wprawdzie lato i okres urlopowy rozpocznie się za kilka miesięcy, jednak już dziś warto rozejrzeć się za miejscem, gdzie spędzimy ten czas. Warto przy tym zaznaczyć, że wakacje w ciepłych krajach, czy w polskich kurortach wcale nie muszą osiągać horrendalnych cen, jak to się nam najczęściej wydaje.

Img

Wystarczy dobrze poszukać i można spędzić przyjemny urlop za całkiem rozsądne pieniądze.

Oferty biur podróży

W ostatnich latach reputacja biur podróży została poważnie nadszarpnięta, ale nie oznacza to, że należy zupełnie rezygnować z ich usług. Wybierając się na wczasy z biurem podróży trzeba po prostu bardzo dobrze się zabezpieczyć. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, czy wakacyjnego to wprawdzie dodatkowy koszt, ale nie ma obaw przed niespodziankami takimi jak plajta biura podróży i problem z powrotem do domu. Wiedząc jak się zabezpieczyć, można szukać najlepszej oferty. Jeśli zacznie się te poszukiwania kilka miesięcy wcześniej, można trafić na świetne promocje. Niekiedy koszt wycieczki bywa zmniejszony nawet o kilkadziesiąt procent. Warto zatem z takiej możliwości skorzystać. Podobnie wygląda sytuacja, kiedy wykupujemy wycieczki last minute. Aby zapewnić sobie pełną obsadę miejsc zarezerwowanych na wycieczkę, biura podróży, tuż przed planowanym wyjazdem, wprowadzają duże rabaty, z których warto skorzystać.

Wczasy na własną rękę

Jeśli nie ufamy biurom podróży, albo po prostu wolimy samodzielnie organizować sobie swój wypoczynek, możemy poszukać ciekawych ofert w internecie. Dzięki sieciom zakupów grupowych można znaleźć ofertę wakacyjną za niewysoką cenę. Weekend w gospodarstwie agroturystycznym za pół ceny, albo kilka noclegów w hotelu z kilkudziesięcioprocentową zniżką. To tylko przykład tego, jak można znaleźć ciekawe miejsce na letni wypoczynek.

Lato pod chmurką

To rozwiązanie doskonałe dla ludzi młodych. Siadamy na rower, do plecaka wkładamy namiot, trochę pieniędzy na ciepły posiłek i w drogę. Jeśli nie jesteśmy super kolarzami zawsze można do celów transportowych wykorzystać samochód, pociąg lub autobus. W ten sposób za niewielkie pieniądze można zwiedzić Polskę, ale również odwiedzić obce kraje. Nocleg na polu namiotowym, albo łące może być o wiele bardziej fascynujący niż w eleganckim hotelu, a kiełbaska z ogniska czy mielonka z puszki smakować znacznie lepiej niż kawior w najlepszej restauracji.

Licencja: Creative Commons