Aby uzyskać taki efekt, należy także odpowiednio dobrać wszelkie wyposażenie oraz dodatki łazienkowe. Z czym wiąże się odpowiedni dobór tych materiałów? Nie tylko z ich wyglądem. Powinniśmy rozważyć nieco więcej kwestii.
Wielkość łazienki
Wyposażenie łazienki powinniśmy dobierać, uwzględniając przede wszystkim metraż tego pomieszczenia. Dużo łatwiej jest w przypadku dużej powierzchni. Ale nawet małą łazienkę można tak wyposażyć, by zyskała ona choć trochę przestronności. Wystarczy wówczas wybrać małą wannę, najlepiej narożną, i niewielką, zgrabną umywalkę z szafką pod spodem. Pralkę lepiej usunąć z łazienki i postawić choćby w przedpokoju. Wbrew pozorom unikajmy natomiast kabin prysznicowych, które ograniczają przestrzeń poprzez swoje obudowy i zasłonki.
Styl łazienki
Niektórzy preferują nowoczesne rozwiązania, inni tradycyjne. Są amatorzy, którzy bardziej cenią luksusowe, eleganckie dodatki do łazienki (np. marmurowe, drewniane, szklane), a także zwolennicy prostych pomysłów. Bez względu na preferowany styl, dobrze jest zharmonizować dodatki (umywalkę, wannę, szafki) z płytkami. Jeśli wyposażenie ma być skromne, możemy nieco zaszaleć z płytkami (np. płytki drukowane, mozaiki), z kolei dla bardziej wyrafinowanych dodatków wybierzmy tło, które nie rzuca się w oczy (np. jasne, jednolite płytki ceramiczne).
Funkcjonalność łazienki
Musimy pamiętać o tym, że łazienka powinna być nie tylko ładna i przyjemna, ale również funkcjonalna. Musimy tak dobierać i rozmieszczać wszelkie wyposażenie i dodatki, abyśmy mieli wygodny dostęp do potrzebnych kosmetyków, by było gdzie schować akcesoria takie jak suszarka do włosów, elektryczna maszynka czy ręczniki, a nawet tak, by lustro wisiało obok kontaktu z prądem. W przypadku większej łazienki możemy pozwolić sobie nawet na toaletkę z wygodnym krzesłem.