Ekskluzywne torebki to przede wszystkim wysoka jakość wykonania oraz doskonałe surowce naturalne. Niesłychanie prym wśród ekskluzywnej galanterii na świecie wiedzie marka Louis Vuitton. A oto krótka historia marki...

Data dodania: 2013-02-13

Wyświetleń: 1721

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

ID10076370Louis Vuitton Malletier to założyciel francuskiego domu mody w roku 1854. Monogram LV pojawia się bardzo często w jego produktach, zaczynając od linii luksusowych wyrobów skórzanych (torebki damskie, torby podróżne, buty, paski, rękawiczki, czapki) po okulary, zegarki, biżuterię oraz książki. Ów dom mody to jedna z czołowych na skalę światową marek, zajmujących się produkcją galanteryjną. Marka Louis Vuitton sprzedaje swoje produkty w ekskluzywnych butikach oraz wysokiej klasy domach towarowych. Dom mody LV został założony w 1854 roku w Paryżu. Wiele firm naśladuje tę markę, wzorując się na niej. W roku 1867 firma Louis Vuitton brała udział w wystawie powszechnej w Paryżu. Pierwszy swój sklep LV otworzył w Londynie w 1885 roku na Oxford Street. Wzornictwo oraz produkty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też LV w 1888 roku stworzył  Vuitton Damier Canvas z logo o nazwie „Marque L.Vuitton deposee”, czyli zarejestrowany znak firmowy. Niestety, w roku 1892 Louis Vuitton zmarł, a kierownictwo przeszło na jego syna, George'a Vuittona. Wkrotce potem George Vuitton zaczął kampanię tworzenia brandu w światowej korporacji, gdzie swoje produkty wystawiał na największych targach świata. 

Sprawił, że firma stała się światową korporacją. Galanterię LV George wystawił  w 1893 na światowych targach w Chicago. A już w roku 1896 firma wdrożyła Monogram Canvas i wykonano światowe patenty właśnie na nim. Każdy symbol znajdujący się na produktach marki zaczerpnięty był ze stylu kultury japońskiej oraz z epoki późnego wiktorianizmu. Owe patenty okazały się doskonałe, aby uchronić się przed podrabianiem oryginałów. George Vuitton wyjechał wkrótce do Stanów Zjednoczonych, gdzie koncentrował się na promowaniu i sprzedaży produktów swojej marki. Jeździł głównie po największych metropoliach USA, tj: Chicago, Filadelfii i Nowym Jorku. Na początku 1900 korporacja Louis Vuitton wprowadziła na rynek Torbę Steamer – czyli mniejszy bagaż/ kufer, który zmieścił się we wnętrzu toreb. W 1913 roku otwarty został sklep na Polach Elizejskich, a wkrótce w Nowym Jorku, Bombaju, Waszyngtonie, Londynie, Alexandrii, w Buenos Aires. Otwarcia butików trwały do początku I wojny światowej, a już po wojnie, bo w roku 1930, wprowadzono na rynek nowy model torebki. Po dwóch latach wprowadzony został nowy model torebki „Noe Bag”. Torba ta została stworzona specjalnie dla winiarzy, do transportu wina. Niebawem weszła na rynek torba „Speedy” . Obydwa modele produkowane są do dzisiaj. W roku 1936 George Vuitton zmarł, a kontrolę nad wielką firmą przejął jego syn Gaston – Louis Vuitton. 

Licencja: Creative Commons