To także sposób na dekorację wnętrza oraz ciekawą aranżację. Ponadto pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, które pozwalają nam na bezpieczne, przyjazne i oszczędne oświetlanie i podświetlanie poszczególnych pomieszczeń, a także terenów znajdujących się na zewnątrz domu.
Lampy do wnętrz
Sklepy z akcesoriami oświetleniowymi oferują szeroką gamę tego typu produktów. Lampy mogą być stojące, nocne, podłogowe, wiszące. Charakteryzują się wielorakimi fasonami i motywami, dzięki czemu można idealnie dobierać je do preferowanej aranżacji danego pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się lampy, które wykorzystują technologię LED. Są one nieco droższe, ale dają dużo przyjemniejsze światło, które nie przygasa wraz z długością użytkowania, czerpią nawet o 70% mniej prądu, a ponadto charakteryzują się dłuższą żywotnością. Mniejsze światełka LED mogą być śmiało wykorzystywane także jako lampka nocna w pokoiku dziecięcym czy też jako podświetlenie dla półek, szaf, luster, wnętrz samochodów, a nawet terrariów czy akwariów. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym mogą tu okazać się lampy LED emitujące światło kolorowe. Największą popularnością cieszy się podświetlenie czerwone, niebieskie oraz zielone.
Lampy zewnętrzne
Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, warto pomyśleć także o oświetleniu przestrzeni przydomowych. Chodzi tu przede wszystkim o takie miejsca, jak wjazd na podwórko, wjazd do garażu, schody wejściowe do domu, krawężniki, balkony, a także ogródek. W tym wypadku rynek również oferuje szereg rozwiązań. Można wybrać lampy stojące (wysokie lub niskie), wiszące, a nawet świecącą kostkę brukową. Tutaj, tak samo jak wewnątrz mieszkania, poleca się zwłaszcza te lampy, które wykorzystują technologię LED (dokładnie z tych samych powodów).