W nowoczesnych domach gięte schody z balustradami ze szkła przyjmują formę swoistego dekoru. Ze względu na swoje walory estetyczne są zazwyczaj eksponowane w części holu lub salonu stanowiąc o wyjątkowości tego miejsca.

Data dodania: 2013-01-12

Wyświetleń: 3002

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5Schody, dawniej niedocenianie, dziś coraz częściej stają się elementem wyposażenia wnętrza na równi traktowanym z designerskimi meblami. Przybierają różne formy, od najprostszej do efektownych kompozycji. I właśnie ze względu na estetykę schody gięte są najczęściej wybieranym rozwiązaniem.

To, co decyduje o wyjątkowości tego rozwiązania to fantazyjny kształt idealnie wpisujący się nie tylko w klasyczną aranżację wnętrza. Ale ten typ schodów, aby zaprezentować w pełnej krasie swoje walory potrzebuje przestrzeni. Dlatego rozwiązanie to szczególnie dedykowane jest przestrzeniom dużym, otwartym, w typie rezydencjonalnym, a duża liczba form sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie.

Wyjątkowy charakter schodów giętych można podkreślić balustradą wykonaną ze szkła. Materiał ten szczególnie preferują osoby, które nie boją się odważnych i oryginalnych rozwiązań. Balustrada wykonana ze szkła giętego idealnie wpisuje się w nietypowe zabiegi aranżacyjne pozwalając na harmonijne zbudowanie nowoczesnej przestrzeni. Podkreśla również indywidualny styl schodów.

Schody gięte ze szkłem pomimo swojej prostoty stanowią we wnętrzu bardzo dekoracyjny element. Szklane tafle balustrady, odbijając światło, zmieniają swój wygląd o każdej porze dnia. W świetle dziennym, z pozoru zimna płaszczyzna szkła otulona ciepłym blaskiem słońca, staje się niepowtarzalnym, cudownie ulotnym obrazem namalowanym przez Naturę. Wieczorem zaś, w przestrzeni pełnej półcieni wprowadza harmonię odbijając delikatnie świetlne refleksy, pokrywając się na koniec głębokim granatem nocy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena