Dobrze zaprojektowana kuchnia to połowa sukcesu. Do pełni szczęścia brakuje dobrze dobranego wyposażenia szafek. Oprócz prowadnic do szuflad i karg warto bliżej przyjrzeć się koszom na śmieci. 

Mamy dostępne kilkanaście wariantów koszy na śmieci. Wśród nich są jedno komorowe, dwu komorowe i wielokomorowe. Kosze montowane na drzwiach, zwykłe wysuwane lub pojemne nowoczesne sortowniki. 

Kosze jednokomorowe montowane na drzwiczkach szafki.

i-mullboy-2-pojemnik-25l-do-szafki

Bardzo wygodny w obsłudze. Kosz wysuwa się poza światło szafki, po otwarciu drzwiczek. Pojemność takiego kosza, to najczęściej ok 15l. Niektórzy producenci proponują urozmaicenia w postaci mocowania na szczotkę i szufelkę. Kosz znajdujący się w pozycji zamknięcia jest przykryty pokrywą - minimalizuje to wydostawanie się nieprzyjemnego zapachu. 

Kosze wysuwane po otwarciu szafki.

Są mniej wygodne, ponieważ w momencie korzystania z kosza trzeba wykonać jeden ruch więcej nić przy poprzednim koszu. Najpierw otwieramy szafkę, a następnie wysuwamy kosz.. Plusem tych koszy jest możliwość zastosowania kilku wysuwanych pojemników oraz dużo większa pojemność. 

Kosze tego typu są produkowane nawet do szerokości 70 cm. 

Sortowniki w formie szuflady.

f-kosz-pullboy-flex-60-wys-300-mmJeśli jesteś miłośnikiem sortowania śmieci - to rozwiązanie zostało stworzone z myślą o Tobie. Oddzielne pojemniki umożliwiają łatwe rozdzielanie odpadów. Należy pamiętać, aby dodatkowo wzmocnić konstrukcję szuflady, lub zastosować prowadnicę o wyższym udźwigu. 

 

Ceny systemów koszy są bardzo różne. Cena kształtuje się od kilkudziesięciu do 2000 zł, w zależności od marki, jakości i przeznaczenia. Meble na wymiar a w szczególności meble kuchenne, muszą być dobrze wyposażone aby spełniały swoją funkcję. Kosz na śmieci to bardzo ważny element naszych kuchni. 

Licencja: Creative Commons