Wysiłek fizyczny to bardzo istotny element życia. Uprawianie sportu pozwala zachować na dłużej dobre zdrowie, kondycję oraz atrakcyjną i wysportowaną sylwetkę. Istnieje wiele różnych dyscyplin, które można uprawiać, by dbać o formę. Jazda na rowerze jest chyba jedną z najbardziej popularnych. Dlaczego?

Data dodania: 2012-11-16

Wyświetleń: 4499

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rower to urządzenie, które bardzo dobrze wpływa na pracę organizmu. Umożliwia ćwiczenie mięśni dolnych partii ciała, poprawia pracę układu krwionośnego i oddechowego, dzięki czemu zwiększa się wydolność organizmu. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które pragną urozmaicenia swoich ćwiczeń, jak również dla tych, którzy dopiero poszukują swojej ulubionej aktywności fizycznej. Jednak jazdę na rowerze można uprawiać w określonych warunkach atmosferycznych. Nie każda pogoda sprzyja uprawianiu tego sportu. Deszcz, śnieg, zimy wiatr – chłodne miesiące nie sprzyjają treningom. Jednak istnieje sposób na kontynuowanie ćwiczeń we własnym domu. Jest to możliwe z pomocą stacjonarnego roweru treningowego, czyli domowego urządzenia do ćwiczeń.

ćwiczenia na rowerze stacjonarnym

Rowerek domowy to inaczej trenażer. Trenażer to pojęcie szersze, bo oznacza wiele przyrządów i przyborów, które umożliwiają trenowanie w zupełnie sztucznych warunkach. Rower stacjonarny wypełnia tę definicję i jest poza tym doskonałym narzędziem do ćwiczeń dla osób profesjonalnie jeżdżących na rowerze oraz dla osób pragnących schudnąć czy poprawić kondycję. Podobnie jak zwykły rower wzmacnia mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Ponadto podczas treningu możliwe jest wykonywanie innych czynności, jak np. czytanie książki czy oglądanie telewizji. Takie połączenie daje poczucie dobrze wykorzystanego czasu.

Trenażery domowe są dostępne w różnych cenach. Koszt zakupu roweru treningowego to minimum kilkaset złotych. Jednak pieniądze wyłożone na tą inwestycję nie idą na marne. Na rowerze domowym można trenować o każdej porze dnia i nocy nie bacząc na pogodę czy warunki. Taki nabytek przydaje się na długie lata.

Być może domowy trenażer do ćwiczeń nie oddaje w pełni warunków jazdy na rowerze, ponieważ opór powietrza i toczenia kół jest większy w przypadku roweru tradycyjnego. Jednak rowerek domowy posiada wiele przełożeń, dzięki którym można zasymulować wszystkie warunki. Jazdę na domowym  sprzecie do ćwiczeń można dopasować do siebie – do swoich potrzeb i oczekiwań. W zależności od potrzeby można regulować ustawienia tak, aby trening był wygodny jak i efektywny.

Trenażery domowe w postaci rowerów treningowych są bardzo popularne w walce z nadwagą.  Umożliwiają pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i spalenie kilku kilogramów. Trening we własnym domu to atrakcyjna propozycja dla osób, które wstydzą się ćwiczyć na siłowniach czy w klubach fitness. Teraz ćwiczenia nie muszą być źródłem stresu czy niepokoju. Droga do smukłej sylwetki jest o wiele prostsza, bo każdy może zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń.

Latem przyjemniej jeździć na zewnątrz zwykłym rowerem, lecz przez większą część roku jest kapryśna pogoda i rower stacjonarny to doskonałe rozwiązanie. Urządzenie to stanowi trafioną alternatywę tradycyjnego pedałowania, dzięki której możliwy jest trening przez cały rok. Dzięki stacjonarnemu rowerkowi intensywność treningu nie odbiega od wysiłku fizycznego na tradycyjnym sprzęcie. Poprawa zdrowia i kondycji – to wszystko jest możliwe dzięki regularnym ćwiczeniom we własnym domu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena