Nie wiem, czy masz i jaki masz domu słownik języka angielskiego, ale powinieneś wiedzieć, że najlepszym z możliwych, obecnie źródłem tłumaczenia słówek z angielskiego na polski, jest Internet.

Data dodania: 2008-01-09

Wyświetleń: 27617

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie wiem, czy masz i jaki masz domu słownik języka angielskiego, ale powinieneś wiedzieć, że najlepszym z możliwych, obecnie źródłem tłumaczenia słówek z angielskiego na polski, jest Internet.

W Internecie są dosłownie dziesiątki różnego rodzaju słowników, w których będziesz w stanie znaleźć praktyczne każde słowo.

Dzięki tym narzędziom, tłumaczenie słówek z angielskiego na polski , będzie proste, a co najważniejsze, szybkie. Dzisiaj, chciałbym Ci przedstawić moje ulubione narzędzia do tłumaczenia angielskich słówek. Są to dwa serwisy.

http://www.dict.pl

http://slownictwo.pl/

Teoretycznie, te serwisy niczym się od siebie nie różnią i wszystkie maja jeden cel, tłumaczenie słówek z angielskiego na polski. Jednak każdy z nich, ma trochę inne cechy i na pewno znajdą się osoby, którym jeden serwis bardziej przypadnie do gustu do drugiego. Ok tyle tytułem wstępu, zaczynamy.

Jako pierwszy przedstawię serwis www.dict.pl ponieważ jest moim ulubionym słownikiem. Cechuje go bardzo posty wygląd i obsługa. Dodatkowa ma bardzo fajna opcję jeśli chodzi o wpisywanie słówka, niestety nie potrafię Ci jej jakoś składanie wytłumaczyć, wiec ograniczę się po polecenia jej:)

Kolejnym plusem tego narzędzia, jest brak reklam. Na tej stronie nie wyświetlają się, żadne wyskakujące okienka, dzięki czemu nie ma problemów z ciągłym zamykaniem denerwujących reklam.

Warto również wspomnieć o tym, ten słownik ma naprawdę dużą bazę słówek i radzi sobie ze słówkami a nawet całymi zwrotami wpisywanymi w różnych przypadkach.

Serwis również ma daje możliwość, usłyszenia wymowy danego słówka. Jednak jest ono tak skonstruowane, że trzeba sporo się naczekać, aż usłyszy się dane słówko po angielsku

Drugim serwisem jakie polecam, jeśli chodzi o tłumaczenie słówek z angielskiego na polski, to serwis do nauki angielskiego http://slownictwo.pl. Wchodząc do niego i klikając w zakładkę po lewej stronie /słownik ang-pol/ zostaniesz przeniesiony do specjalnej wyszukiwarki, która umożliwia tłumaczenie słówek z angielskiego na polski. Wystarczy wpisać dane słówko i zaraz pojawi się jego tłumaczenie.

Jednak to co, naprawdę wyróżnia i czyni atrakcyjnym ten serwis , to możliwość usłyszenia angielskiego słówka. Można to wykorzystać, przy uczeniu się do jakiejś czytanki albo kiedy musisz zrobić tłumaczenie słówek z angielskiego na polski, ze słuchu.

Wpisujesz dane słówko i wiesz jak je wymawiać.

Szczerze polecam te dwa narzędzia ponieważ naprawdę czynią tłumaczenie słówek z angielskiego na polski , wiele łatwiejsze i szybsze. Co więcej, oba narzędzia są całkowicie za darmo i nic nie musisz za nie płacić ani nawet rejestrować się.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena