W dzisiejszym świecie musimy uczyć się bardzo szybko. Musimy dostosowywać i opanowywać nowe technologie, przyzwyczajamy się do nowych zwyczajów i poznajemy ciągle coś nowego.

Data dodania: 2008-01-02

Wyświetleń: 4089

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszym świecie musimy uczyć się bardzo szybko. Musimy dostosowywać i opanowywać nowe technologie, przyzwyczajamy się do nowych zwyczajów i poznajemy ciągle coś nowego. Świat powoli, robi się globalną wioską, i z dnia na dzień wszyscy zaczynamy sobie uświadamiać, jak bardzo ważna jest nauka jakiegoś języka obcego.

Czasami szybkość w jakiej zmieniają się, wymagania i zakres potrzebnej wiedzy, potrafi ludzi przytłoczyć. Cały czas trzeba uczyć się czegoś nowego, ciągle pojawia się jakaś nowa technologia czy możliwości. Przy tak dużej ilości "nowych" rzeczy, płynących do nas głównie z zachodu i Ameryki, znajomość angielskiego, często jest elementarnym wymogiem.

Widzisz, w dzisiejszych czasach wiele firm wymaga praktycznej znajomości angielskiego . Często wszytko tak szybko się zmienia, że nawet nie ma czasu na przetłumaczenie tekstów instrukcji obsługi. W wielu firmach pojawiają się zagraniczni wizytatorzy czy koordynatorzy. Bez praktycznej znajomości angielskiego, czy jakiegoś innego języka, często po prostu nie ma szans na awans, ponieważ nie będziesz w stanie się porozumiewać z innymi i rozumieć wielu rzeczy.

Dlatego też, tak ważna jest nauka angielskich słówek.

Więcej i więcej ludzi wyjeżdża za pracą do innych krajów, szczególnie do anglosaskich. Jak sądzisz, jaki jest pierwsze kryterium, które stawiają za granicą pracownikowi? Oczywiście znajomość języka. Jeżeli nie znasz języka nie możesz się dogadać z pracodawcą.

Ale nie tylko dorośli czy młodzież są zmuszeni uczyć się języka obcego. Dzieci również muszą uczyć się angielskiego i angielskich słówek , już od najmłodszych lat, ponieważ im wcześniej zaczną tym szybciej się nauczą angielskiego i będzie im łatwiej.

Dobrze jest też, kiedy również rodzice znają język obcy, którego uczy się dziecko. Dzięki temu poznawanie języka przez dziecko jest o wiele prostsze.


Licencja: Creative Commons