Szkoła to miejsce, gdzie w ciągu roku przebywa najwięcej ludzi. Jak wiadomo, są to przede wszystkim młodzi, którzy podczas tygodnia spędzają tam sporo czasu. Dlatego ważne jest, by czuli się komfortowo.

Data dodania: 2012-06-18

Wyświetleń: 1135

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieje mnóstwo czynników, które wpływają na samopoczucie ucznia. Te najważniejsze mają znaczenie, gdy chodzi o zdobywanie wiedzy i są to:  materiały pomocnicze, zajęcia praktyczne oraz podejście nauczycieli. Jednak by nauka była przyjemna, otoczenie, w którym przebywają, również musi być sympatyczne.

Nie tylko rówieśnicy oraz pracownicy w szkole mają wpływ na atmosferę. Wygląd tego miejsca ma także ogromne znaczenie. Nikt z nas przecież nie lubi pracować lub uczyć się w zabałaganionym miejscu. Jakość stołów, krzeseł czy też atrakcyjność szkolnych korytarzy ma wpływ na kształtowanie odpowiednich warunków do przebywania w szkole.

Jeśli chodzi o korytarze, to zawsze powinny być schludne i czyste. Miło jest również, gdy na parapetach nie dostrzegamy żadnych śmieci tylko piękne rośliny czy też kwiaty. Na podłodze powinny być umieszczone wykładziny, które będą odporne na zniszczenia. Z racji tego, że przez korytarze przechodzi dużo ludzi, podłoga powinna mieć swoją warstwę ochronną. Jeżeli chcemy, by nasza podłoga była podłogą piekną i trwałą, zdecydowanie powinniśmy wybrać profesjonalne wykładziny. Cena, jaką za nie zapłacimy, na pewno przyniesie korzyść na długie lata.

Jakie wykładziny wybrać do szkolnego wnętrza?

Najlepszym wyborem będą wykładziny pcv. Wykładziny PCV to najpopularniejszy rodzaj obiektowych pokryć podłogowych. Mogą być homogeniczne i heterogeniczne, w zależności od swej struktury. Wytwarzane są z masy polimerycznej z różnego typu plastyfikatorami, rozpuszczalnikami, wypełniaczami i pigmentami. W przeciwieństwie do wykładzin tzw. naturalnych,  PCV mają znacznie bogatsze wzornictwo i nie zmieniają kolorów pod wpływem światła.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena