Niemal każda aranżacja ogrodowa wyposażona jest w stoły i krzesła ogrodowe. Podczas ich wyboru warto brać pod uwagę wiele aspektów, a przede wszystkim zwracać uwagę na walory użytkowe. 

Data dodania: 2012-10-18

Wyświetleń: 2601

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Funkcjonalne stoły ogrodowe mogą bardzo dobrze sprawdzać się nawet w niewielkich ogrodach oraz na tarasach. Przeważnie owe elementy wyposażenia ogrodu wykonane są z drewna, plastiku bądź metalu. Najbardziej funkcjonalne są stoły ogrodowe wykonane z drewna teakowego oraz z dębu. Produkty te cechują się dużą odpornością, stabilnością oraz łatwością użytkowania i utrzymania w czystości. Dużą zaletą drewna jest fakt, że pasuje do każdego stylu aranżacyjnego, a zatem stoły z niego wykonane można umieszczać zarówno w aranżacjach tradycyjnych, jak i w ogrodach nowoczesnych. W niewielkich ogrodach warto usytuować drobne, drewniane stoliki kawowe, które dobrze komponują się wraz z niewielkimi krzesłami. Z kolei w większych aranżacjach bardzo funkcjonalne będą duże, drewniane stoły ogrodowe z funkcją składania. Ich największą zaletą jest fakt, że przy rozłożonym stole biesiadnym może zmieścić się nawet kilkanascie osób.

            Kolejną grupą funkcjonalnych produktów są stoły wykonane z metalu. Ich dużą zaletą jest wysoka żywotność oraz bardzo duża stabilność. Przeważnie stoły wykonane z metalu umieszcza się w jednym miejscu na cały sezon bądź nawet na stałe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem produkty te są bardzo stabilne i bezpieczne dla każdego użytkownika. Ponadto metal jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz na zarysowania, dzięki czemu metalowe stoły ogrodowe wyglądają bardzo efektownie przez wiele lat.

            Z kolei stoły ogrodowe wykonane z plastiku są łatwe w przenoszeniu oraz w utrzymaniu w czystości. Nowoczesne stoły wykonuje się z nowoczesnego plastiku, który jest trwalszy i bardziej estetyczny. Niestety, plastikowe stoły nie posiadają możliwości naprawy, a ich powierzchnia szybko się rysuje. Owe wady w znaczącym stopniu zmniejszają funkcjonalność stołów wykonanych z plastiku.

stoły ogrodowe

Licencja: Creative Commons