Pierwsze pytanie jakie zadaje sobie Użytkownik przed podjęciem decyzji o zainstalowaniu klimatyzacji to: Jaki system zastosować i kto go założy? Obecnie na rynku mamy ogromną ilość urządzeń różnych marek i typów.

Data dodania: 2010-08-25

Wyświetleń: 1849

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Klimatyzacja

Pierwsze pytanie jakie zadaje sobie Użytkownik przed podjęciem decyzji o zainstalowaniu klimatyzacji to: Jaki system zastosować i kto go założy? Obecnie na rynku mamy ogromną ilość urządzeń różnych marek i typów. Urządzenia dostarczane są z różnych krajów i kontynentów. Aby sklasyfikować i porównać urządzenia często opisywane różnymi jednostkami fizycznymi proponujemy zacząć od prostych pojęć: cicha praca, wysoka sprawność, energooszczędność. Jeśli znamy założenia i warunki pracy to potrzebujemy tylko dobrej, fachowej firmy, by postawione pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Szeroki wybór klimatyzatorów na rynku umożliwia dokładny dobór mocy urządzeń i optymalny kształt (modele ścienne, przysufitowe, kanałowe, kasetonowe).

Wentylacja mechaniczna

Pojęcie wentylacji szczególnie w otoczeniu nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych dla budynków i pomieszczeń o różnym przeznaczeniu jest złożonym zagadnieniem. Niewątpliwie pomagają nam w tym normy, przepisy budowlane i przepisy ochrony środowiska. Jednak wszystkie instalacje łączy technologia. Dzięki wentylacji mechanicznej zwiększamy nasz komfort termiczny, niezależnie od warunków atmosferycznych. Zdaża się bowiem, np. w okresach letnich, że na zewnątrz jest ciepło i bezwietrznie. W takich warunkach wentylacja grawitacyjna nie spełnia swojej roli. Dodatkowo wpływamy korzystnie na ochronę środowiska, gdyż z reguły urządzenia tego typu dają możliwość odzysku ciepła, czyli z rekuperacji.

Stropy chłodzące (Kuehldecken)

Jest to technologia wykorzystująca promieniowanie i konwekcję występujące podczas różnicy temperatur w pomieszczeniu. Zabudowane registry pasywne lub aktywne przekazują bezpośrednio chłód (lato) lub ciepło (zima) do pomieszczenia. Ważnym elementem systemu jest specjalny sufit, który ściśle przylegając do wymienników przewodzi ciepło. Sterowanie odbywa się sekcjami poprzez elektrozawory i regulatory temperatury montowane w pomieszczeniach. System został zaprojektowany dla obiektów wielkopowierzchniowych open space bardzo popularny w Niemczech. System zwany Kuehldecken pozwala wyeliminować hałas i zimny nawiew strefowy z klimatyzowanego pomieszczenia.

Kolektory słoneczne

Każdy słoneczny dzień niewykorzystany do przetworzenia w energię cieplną to strata. Dzięki technice zmienia się nasze spojrzenie na przyrodę i jej niewyczerpalne złoża energii. Kolektory słoneczne to urządzenia za pomocą, których możemy korzystać z darmowej energii słonecznej. Znane są na rynku od wielu lat i zdobywają sobie coraz większe grono zwolenników. Ich własności i charakterystyka pozwalają na szeroki dobór układu zasilania w energię cieplną obiektu. Najważniejsze elementy, które decydują o jakość zestawu solarnego to kolektory słoneczne oraz zasobnik solarny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena