Firmy borykają się z problemem marketingu, często korzystają z płatnych technik firm reklamowych, nie widząc o tym, że mogą osiągnąć dobry rezultat w inny sposób. Mowa o katalogach zrzeszających firmy.

Data dodania: 2010-07-05

Wyświetleń: 2057

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednym z najbardziej znanych sposobów pozyskiwania klientów jest katalogowanie strony naszej firmy. Wszyscy wiemy, że pozycja naszej strony w wynikach wyszukiwania zależy od ilości linków przychodzących, czyli linków które odwołują się do naszej strony. Pozyskiwanie takich linków można przeprowadzać na wiele sposobów, od kupna linków sponsorowanych poprzez bezpośredni kontakt z reklamobiorcą, lub korzystając z systemów reklamowych jak LinkLift. Innym równie skutecznym sposobem na pozyskiwanie linków, a przy tym pozycji i klientów jest umieszczenie naszej firmy w katalogach firm

Dodając stronę do katalogu, warto sprawdzić moc tego katalogu - najprostszy wyznacznik jego mocy jest wskaźnik PageRank, inny istotny element to sprawdzenie, który katalog jest mocny na nasz anchor, tzn. chcemy się wypozycjonować na frazę 'Tanie Noclegi' - wpisujemy taką frazę w wyszukiwarce i szukamy pierwszego katalogu, który się wyświetla na te słowa kluczowe. Oznacza to, że link z takim anchorem pochodzący z tego katalogu będzie najmocniejszy.
Katalogowanie stron pozwala nie tylko na pozyskanie linków, ale także na dotarcie do potencjalnych klientów. Ilość różnego rodzaju baz firm, czy spisów stron jest tak dużo, że znudzony poszukiwaniami klient często korzysta z gotowych formularzy, które odnajdą za niego interesującą go firmę.

Najlepiej poszukiwać katalogów targetowych, tzn. przeznaczonych dla danego środowiska, na przykład katalog firm informatycznych, albo baza firm małopolski. Możemy też zawęzić zakres poszukiwań, takie katalogi posiadają jeszcze większy potencjał, katalogi takie jak baza firm brzesko (WirtualneBrzesko.pl) działający na obszarze powiatu Brzeskiego, czy katalog firm krakowskich, czy warszawskich są tworzone dla określonej grupy docelowej, dzięki czemu wizyty w tych katalogach najczęściej kończą się na skorzystaniu przez klienta z usług poszukiwanej firmy.
Warto zatem umieszczać nasze strony w tego rodzaju bazach, zwłaszcza kiedy jesteśmy małą firmą. 
Jeśli jesteś z rejonu Tarnowa, Bochni lub powiatu Brzeskiego, dodaj swoją firmę do: baza firm brzesko - WirualneBrzesko.pl 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena