Każdy kto poważnie myśłi o tym, aby zaistnieć w internecie, musi pomyśleć o tym jak dostać się na pierwszą stronę wyników poszukiwań google. Od czego więc zacząć?

W dzisiejszej dobie postępu Internetu, nastąpiło sporo zmian odnośnie promowania stron w wyszukiwarkach. Nie trzeba chyba dodawać, że wciąż niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest google. To właśnie pozycja w tej wyszukiwarce liczyć się będzie dla nas najbardziej.Jak wygląda promowanie stron w google?

Przez bardzo długi okres czasu, główną rolę w promowaniu stron odgrywała ilość linków prowadzących do naszej strony. Zamieszczaliśmy je przede wszystkim w katalogach seo. Był to dość łatwy sposób na promocję stron, ponieważ nie wymagał od nas specjalnych działań. Wszystko było proste i łatwe do zrealizowania. Jedyne czego potrzebowaliśmy to czas.

Nastała nowa era pozycjonowania!

Dość łatwy sposób pozycjonowania, przełożył się na powstanie programów robotów, które w swojej początkowaej fazie ograniczały się jedynie do automatycznego wysyłania linków do katalogów. Dziś, algorytmy google są o wiele bardziej wymagające. Nie wystarczą już same linki umieszczane w katalogach. Nastała nowa "moda" w pozycjonowaniu stron. Artykuły! Pisząc artykuły, umieszczamy je w tak zwanych presell pages - czyli stroanch lub blogach w których zamieszczamy swoje artykuły. W pisanych przez nas tekstach wstawiamy link prowadzący do strony, którą chcemy promować.

Linki powinny wynikać z samej treści!

Skutecznośc zwykłych linków, gdzie podawaliśmy tylko adres do swojej strony, spadła niemal do zera. Teraz link powinien wynikać z samej treści.
Podajmy przykład:
"Niedawno miałem okazję się przekonać, jak działa automat do pozycjonowania stron w internecie.",
albo inn przykład:
"Nie mając żadnej wiedzy o pozycjonowaniu, postanowiłem ją zdobyć w bardzo praktycznym poradniku. Dzięki temu dowiedziałem się jak osiągnąć pierwsze piejsce w wyszukiwarkach!".
W takiem właśnie stylu powinniśmy umiesczać swoje linki. Nie ma znaczenia czy zrobimy to w katalogu presell pages czy jakimś forum internetowym. Ważne jest, aby reklama nie wyglądała na reklamę i była tylko dodatkiem do jakiejś sensownej treści.

Toplista - darmowy sposób na pozycjonowanie!

Niesamowite narzędzie i alternatywa na przyciągnięcie nowych odwiedzających do Twojej strony. Dodanie swojej strony do rozwiniętej i popularnej toplisty zapewnia Ci nie tylko zwiększenie pozycji w google. Każdy uczestnik toplisty umieszcza na swojej stronie baner z unikalnym identyfikatorem. Każde kliknięcie w baner powoduje wzrost o 1pkt. Im więcej uzyskasz punktów, tym wyższa będzie Twoja pozycja na topliście. Im bliżej czołowych miejsc, tym więcej wejść uzyskujesz z toplisty na Twoją stronę. To niezwykły samonapędzający się mechanizm.

 

Algorytmy google idą w coraz to bardziej wymagającym kierunku. Wymaga to od pozycjonerów nielada gimnastyki, ale jedno na pewno pozostanie niezmienne. Inteligentne pozycjonowanie, to pozycjonowanie za pomoca artykułów! "Moc" linków zawarta w artykułach jest kilkadziesiąt razy mocniejsza od zwykłego linku pozostawionego w zwykłym katalogu stron. Promuj się mądrze!

 

Licencja: Creative Commons