0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1970 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Czy co roku zastanawiasz się gdzie wysłać swoje dziecko na kolonie? Przeglądając oferty turystyczne można natknąć się na ciekawe pomysły spędzenia wakacji. Chętnych zapraszam do przeczytenia mojego artykułu.

Pomysłowość ludzi zarabiajacych w e-biznesie nie zna granic. W dzisiejszych czasach wszyscy organizatorzy turystyczni muszą się starać, aby w jak najlepszy sposób przykuć uwagę klienta. Oczywiście napisanie dobrej oferty jest nie lada wyczynem. Po przeczytaniu kilku zacząłem się zastanawiać dlaczego jestem już na tyle "duży" , że mój wiek nie pozwala na uczestnictwo w letnim wypoczynku.

Kiedyś wyglądało to zupełnie inaczej oraz wybór był raczej bardzo ograniczony. Zajęcia wymyślali opiekunowie na miejscu i wszystko zależało od ich pomysłowości. Wystarczyło zaproponować wyjazd i na tym problem się kończył. Wyjechali - wrócili i tyle. Teraz już to nie wystarczy. Organizatorzy łamią sobie głowę czym zachęcić potencjalnego klienta do wyboru właśnie jego oferty. A konkurencja jest olbrzymia. Biura wymyślają chwytliwe tytuły: Akademie, Szkoły Magii, Piraci, Poszukiwacze skarbów, Fotnes, Modeling, próbują utożsamić uczestników z bohaterami popularnych powieści czy filmów, programy tematyczne z róznymi wyjazdami zagranicznymi, zajęcia dydaktyczne. Program jest kluczem do zainteresowania odbiorcy. Na kolonie jeżdżą dzieci małe, a więc trzeba umilić im czas spędzony na kolonii oraz wypełnić go tak, aby ukoić tęsknotę za domem. Czy każdy organozator wypoczynku dla dzieci to potrafi?

No co należy zwrócić szczególną  uwagę przy wyborze letniego wypoczynku?

 

Po pierwsze zaczynamy wybór znanego i renomowanego biura podróży, agencji turystycznej. Warto spytać znajomych czy korzystali juz z ich usług. Nawet najlepszy program nie zastąpi opinii kogoś, kto już był klientem tego biura.

Po drugie sprawdzamy czy touroperator spełnia wymogi ustawy o usługach turystycznych w Centralnej Ewidencji Organizatorów. Powinno posiadać zezwolenie na prowadzenie działalności oraz ubezpieczenie na rzecz klienta.

Po trzecie zawsze możemy sprawdzić w kuratorium oświaty czy kolonie są zgłoszone jako placówka letniego wypoczynku.

Po czwarte koniecznie zapoznajmy się z umową i warunkami uczestnictwa, które podpisujemy. Umowa musi zawierać informacje dotyczące miejsca pobytu, terminu oraz ceny, świadzceń zawartych w cenie oraz oraz usług dodatkowo płatnych. Powinieneś mieć możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Po piąte do pełni szczęścia potrzebny Ci jeszcze będzie lelefon alarmowy do organizatora, abyś w każdej chwili   mógł się dowiedzieć co dzieje sie z Twoim dzieckiem, jak znosi podróż czy pobyt na kolonii z dala od domu. Każdy szanujący się organizator odbiera telefony od rodziców nawet w nocy, kiedy biura są zamkniete. Nie dzwonisz przecież, żeby spytać jaka jest pogoda, a w sprawie szczególnie ważnej.

Po szóste dokładnie przeczytaj program kolonii, czy spełnia oczekiwania Twojego dziecka. To kolonia dla dzieci, a nie dla ich rodziców. Warto o tym pamiętać. Twoje dziecko musi wyrazić chęć wyjazdu własnie na tę, a nie inną kolonię.

 

Licencja: Creative Commons