Requiem jest grą typu horror MMORPG, w której nie znajdziemy typowych dla takich gier elementów. Twórcy gry postawili w dużej mierze na klimat i muszę przyznać, że im się udało. Jeżeli szukasz cukierkowej grafiki, postaci ze słodkimi, wielkimi oczami i opływających w piękno miast... Żegnam!

Data dodania: 2009-12-09

Wyświetleń: 2896

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto początek historii świata przedstawionego w grze, czyli Ethergii...

Żadna z ośmiu pierwotnych ras nie zostawiła po sobie historycznych zapisków, a jedyne ślady przeszłości to relikty i obrazy znalezione w Ruinach poza Ethergią. Jedynie cztery z tych ośmiu ras wciąż egzystują w świecie Requiem.

Starożytna era była czasem pokoju, z drobnymi tylko konfliktami pomiędzy ośmioma rasami, jako że wszelkie sojusze, rywalizacje czy wrogości zmieniały się często. Ten okres zakończył się, kiedy Nachowie, twory nocy, pewne swej wyższości nad innymi rasami, wypowiedziały wojnę rasom humanoidalnym. Nachowie sprzymierzyli się z Ohrgami, Khunami i pół-ludzkimi Bartukami przeciwko humanoidalnym Turanom i Xenoa. Podczas gdy ci ostatni walczyli w obronie przeciw sojuszowi Nachów, rasa Eonay pozostała neutralna i unikała konfliktów, wybierając poświęcenie się rozwojowi nauki.

Pierwsza wielka zmiana w mocach nastąpiła, kiedy pół-ludzcy Bartukowie nagle zdradzili Nachów i przyłączyli się do Turanów i Xenoa. Strata głównego sojusznika skłoniła Nachów do stworzenia nowej rasy Kruxena, hybrydy Nachów i kilku pozostałych w lojalności Bartuków. Nowo powstałe istoty stały się maszynami do zabijania wrogów sojuszu Nachów.

Tymczasem neutralna rasa Eonay zdobyła niesamowitą potęgę poprzez opanowanie Many za pomocą nowo rozwiniętych technologii

Natsu zostali ostatecznie pokonani przez decydujący błąd: niechcący uwięzili się w szczelinie wymiarów, kiedy jeden z nich dotknął Noxxionu, źródła Many Luahn, której używali jako energii. Kruxeni, Ohrgowie i Khunowie, bez siły i przewodnictwa Nachów, zostali szybko pokonani przez Turanów i Bartuków. Wojna się zakończyła, Kruxeni rozproszyli się po świecie, a rasy Turanów i Bartuków zaprowadziły pokój. W kolejnych latach rasa Eonay osiągnęła szczyt dobrobytu, używając swojej zaawansowanej technologii w Exekionie, i zdecydowała się opuścić rodzimy wymiar, by odkryć nieznany wszechświat. Niestety, pozostawili oni resztki swoich badań i odkryć...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena