Jak skutecznie nauczać dzieci języka angielskiego? Aby tak się stało należy przede wszystkim uwzględnić cechy rozwojowe dzieci. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym charakteryzuje pamięć mechaniczna i myślenie konkretne, dlatego nauka musi się wiązać z konkretnymi przedmiotami i sytuacjami.

Data dodania: 2009-12-07

Wyświetleń: 1891

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Należy koncentrować się na przedmiotach znajdujących się w zasięgu wzroku dzieci, powtarzaniu prostych i sensownych zdań.

Dzieci szybko zapamiętują, ale i szybko zapominają, charakteryzuje je krótka koncentracja uwagi. Wychodząc z tego założenia, należy stosować wielokrotne, atrakcyjne powtórzenia: wierszyki, piosenki, rymowanki oraz dostarczać dzieciom różnorodnych bodźców, aby podtrzymać ich uwagę (obraz, dźwięk, ruch).

Dzieci cechuje stała potrzeba zabawy fizycznej i aktywności. Podczas nauki powinna dominować zabawa, kolorowanie, wycinanie, klejenie, zabawy ruchowe. Dzieci podczas nauki języka angielskiego powinny mieć możliwość ekspresji w formie teatralnej, plastycznej i muzycznej.

Dzieci przejawiają dużą potrzebę autonomii. Chcą podejmować działania dopiero wtedy, gdy czują się do tego gotowe.  Nie należy zmuszać dziecka do mówienia po angielsku, jeśli samo tego nie chce. Starajmy się jak najwięcej "osłuchać" je z językiem obcym.

Dzieci reagują bardzo spontanicznie i emocjonalnie. Najważniejszym czynnikiem motywującym dzieci jest życzliwy, serdeczny i przyjazny nauczyciel, z którym jest miło i bezpiecznie przebywać. Dlatego lektorzy uczący dzieci angielskiego powinni nie tylko posiadać wykształcenie lingwistyczne, ale i pedagogiczne oraz być pasjonatami nauczania.

 Dobrze jeśli specjalnością szkoły językowej, w której ma się uczyć nasza pociecha jest język angielski dla dzieci.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena