Refleksje na temat remontów domów i mieszkań. Czy można pokusić się o samodzielne wykonanie remontu mieszkania, nie bedąc fachowcem. Praktyczne wprowadzenie w temat.

Data dodania: 2009-11-16

Wyświetleń: 2897

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

  Większość osób pragnących przeprowadzić remont domu czy mieszkania, ogranicza się do szukania wykonawcy. Wertowanie ogłoszeń, rozpytywanie znajomych, czy też pytanie w sklepach z materiałami. Mimo usilnych starań nie zawsze znajdują dobrego, solidnego wykonawcę.  Nie zawsze tak do końca wiemy, co i jak ma wyglądać po zakończeniu.

 Do sprawy planowanego remontu można podchodzić na wiele sposobów. 

1.Są osoby które skłonne są zapłacić - nie zadając sobie wiele trudu, w szukaniu wykonawcy (pierwszy z ogłoszenia).

2. Są też takie, które wydają mnóstwo czasu i pieniędzy na szukanie wykonawcy (telefony, gazety, internet). Mimo to efekty bywają czasami zgoła inne od oczekiwań.

3.Istnieje też grupa osób która myśli o remoncie (czasami koniecznym, czasami wymarzonym )- jednak nie posiada wystarczających środków na remont.

 4.Jest jeszcze inna grupa - tych, którzy chcą (lub muszą) sami wszystko zrobić.

Moim zamiarem jest pomóc wszystkim osobom w znalezieniu najlepszego dla nich rozwiązania. W kilku kolejnych artykułach - przedstawię moim zdaniem, najlepsze rozwiązania dla każdej z grup które wymieniłem wcześniej.

Przewiduję też cykl artykułów -  JAK TO ZROBIĆ,  w których krok po kroku, będę opisywał takie zagadnienia jak: jak znaleźć wykonawcę, jak podpisać dobrą umowę i dlaczego to jest ważne, jakie materiały wybrać, jak się rozliczać z wykonawcą.

Jakie będą potrzebne narzędzia, od czego zacząć remont samodzielnie.

Poprzez   poszczególne etapy robót remontowych, włącznie z centralnym ogrzewaniem, instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi, kafelkowaniem, tapetowaniem, malowaniem, zabudowami STG, wykonaniem np.przyłącza kanalizacyjnego i likwidacji szamba.

Zagospodarowaniem ogrodu - oczko wodne, pociągnięcie instalacji wody i innymi pracami spotykanymi w naszych domach i mieszkaniach. To tylko przykłady i nie sposób ich wszystkich tu wymienić. 

Oczywiście zapraszam czytelników do wspólnego ze mną redagowania kolejnych artykułów - poprzez podawanie zapotrzebowania na interesujące ich tematy. W poradniku będę używał formy bezpośredniej zwracając się do czytelników, lub tak jak ja sam bym brał bezpośrednio udział, także nie będę pisał stale „dom lub mieszkanie ", tylko mieszkanie, większość tematów i tak jest wspólna.

Osobnym rozdziałem będą prace zewnętrzne - dom, działka. Ale nie są to sztywne ramy.

Chciałbym aby czytelnicy dzielili się między sobą - swoimi doświadczeniami na tej stronie, w tym rozległym temacie, a także jakie działy ich zdaniem powinny powstać. Na bezpośrednie pytania, czy problemy będę starał się odpowiadać możliwie szybko.

Zapraszam też innych wykonawców do dzielenia się swoimi uwagami, sugestiami, doświadczeniami, pomysłami, możemy wspólnie redagować ten poradnik.

Mam nadzieję że porady tu zawarte przydadzą się nie tylko tym - którzy sami chcą remontować, ale także tym którzy zlecą prace fachowcom - będą  posiadać  jakąś wiedzę na ten temat, w ten sposób będą mogli kontrolować wykonawcę, czy dobrze wykonuje swoją robotę.

                                Autor strony :

                                                       Wajs Mariusz

                                                       (Coopernik)

http://coopernik.wordpress.com/ 

http://www.otostrona.pl/mariusztwrps 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena