Ferie to 2 tygodnie bez szkoły i wszystkich związanych z nią obowiązków. Jak wykorzystać ten okres? Zostać w domu i leniuchować? Może wybrać się na jakieś zimowisko?

Data dodania: 2009-11-04

Wyświetleń: 2095

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dwa miesiące, miesiąc, trzy tygodnie, dziesieć dni, tydzień, 3 dni, ferie!
Kto z nas nie odliczał dni do ferii? 2 tygodnie wolnego, 2 tygodnie bez szkoły, bez obowiązków.
Często zaraz po euforii pojawia się dylemat. Jak wykorzystać ten okres? Zostać w domu i leniuchować? A może wybrać się na jakieś zimowisko lub obóz?

Ferie zimowe to świetna okazja dla dzieci i młodzieży, aby wypocząć i nabrać sił do nauki. Trwają one bardzo krótko, dlatego warto spędzić je aktywnie.
Ale czy gdy już zdecydujemy się na zimowisko, możemy mieć pewność ze milo i twórczo spędzimy czas?

Większość osób z mojego rocznika (połowa lat 80) wspomina wyjazd na zimowisko, jako okres leniuchowania, lepienie bałwana, obrzucania się śnieżkami i tyle...
Na szczęście obecnie sytuacja wygląda inaczej. Organizatorzy przygotowują bogatą ofertę, w której znajdują się zimowiska tematyczne, obozy przygodowe, taneczne, sportowe, mangi i anime, gitarowe, fotograficzne, fantasy              i oczywiście narciarskie i snowboardowe
Każdy może znaleźć coś w obszarze swoich zainteresowań.

Szkoła Magii Harry Potter + NARTY

Idealna opcja dla osób, które chce przez tydzień zamieszkać w zamki i uczestniczyć w niesamowitych lekcjach dla małych czarodziejów. Program obejmuje:
wieczór magicznych postaci, szyfrologie, egiptologie, wróżbiarstwo, zielarstwo i eliksiry, nocne zwiedzanie zamku             i tajemnych przejść oraz wiele innych atrakcji.

ZIMOWISKO W KRAINIE ANIME I MANGI + NARTY

Japońskie komiksy oraz filmy animowane cieszą się wielka popularnością wśród młodzieży i nie tylko, właśnie dla takich osób sa organizowane zimowiska anime i mangi w program, których wchodzi:
warsztaty rysowania komiksów manga, projekcje filmów anime, orgiami, sudoku, pismo i mowa japońska itp.

ZIMOWISKO FOTOGRAFICZNE + NARTY

Na tym zimowisku uczestniczy poznają zagadnienia, które pomagają zrozumieć podstawy fotografii: sekrety udanej kompozycji, techniczne aspekty wykonywania zdjęć. Uczą się „malowania światłem" i cyfrowej obróbki zdjęć, a także profesjonalnej oprawy i prezentacji własnych prac. Zimowisko fotograficzne przeznaczone jest zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią, jak i bardziej zaawansowanych amatorów tej dziedziny.

ZIMOWE SZALEŃSTWO NARCIARSKO-PRZYGODOWE

Ujemne temperatury nie muszą oznaczać siedzenia w ciepłym pokoju! Mnóstwo atrakcji, doskonałe towarzystwo oraz świetna lokalizacja z pewnością sprawią, że będzie to niezapomniana przygoda.
Doskonalenie techniki jazdy na nartach / snowboardzie, gry terenowe z użyciem GPS, snowtubing, budowanie                 i programowanie robotów, budowa Igloo to niektóre tylko z atrakcji tego zimowiska.

Organizatorzy wypowiadają wojnę nudnemu, statycznemu, bezbarwnemu spędzaniu czasu podczas ferii, dlatego też zalewają nas ogromna ilością ofert. Stajemy więc przed kolejnym dylematem. Jak wybrać odpowiednie zimowisko?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena