Wiele kobiet przed ślubem decyduje się na organizację wieczoru panieńskiego. Ciekawą i coraz bardziej popularną opcją jest grupowa wyprawa do salonu kosmetycznego lub SPA, gdzie można nie tylko zadbać o swoją urodę, ale również zrelaksować się i przygotować do ważnego dnia, jakim jest ślub.

Data dodania: 2009-10-26

Wyświetleń: 2471

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowoczesne salony kosmetyczne są otwarte na propozycje organizacji wieczoru panieńskiego i często mają na tę okazję przygotowaną specjalną ofertę. Pakiety na tę okoliczność zawierają najczęściej masaże, zabiegi relaksujące, jak również te upiększające, manicure, pedicure, stylizację włosów. Całość może zostać uzupełniona o lampkę szampana i lekki poczęstunek. Bardzo wiele kwestii, włącznie z zamawianymi zabiegami, może podlegać indywidualnym ustaleniom – w końcu to panna młoda i jej przyjaciółki wiedzą najlepiej, czego im potrzeba. Wybierając zabiegi warto zastanowić się, czego uczestniczki oczekują po tym spotkaniu. Bogata oferta SPA sprawia, że można dopasować ciekawe propozycje nawet do najbardziej sprecyzowanych wymagań. Jakie zabiegi zatem warto umieścić na liście panny młodej i jej świty?

Relaks przede wszystkim

Przygotowania do ślubu wymagają wiele czasu i często są dosyć stresujące. Wieczór panieński może być doskonałą okazją na zrelaksowanie się i odprężenie po tygodniach, a nawet miesiącach obowiązków organizatorskich. Ciekawym pomysłem na zadbanie o skórę i ukojenie zmysłów są zabiegi z udziałem aromatycznej czekolady, np. masaż czekoladowy. Taki zabieg doskonale wygładza i nawilża skórę, stanowiąc niezapomnianą przyjemność. Warto wspomnieć, że czekolada pobudza wydzielanie endorfin, jest więc bardzo dobrym sposobem na pielęgnację dla osób, które chcą wprowadzić się w pogodny nastrój. Godne polecenia są również masaże ajurwedyjskie, które w połączeniu z niezwykłą atmosferą SPA wspaniale koją zmysły, dają uczucie błogości i odprężają. Na relaks i poczucie komfortu wpływ mają nie tylko zabiegi, ale i klimat salonu. Dlatego zaplanowanym wieczorom panieńskim towarzyszyć mogą zapalone świece, zapach kadzideł i delikatna muzyka, stwarzając tym samym wrażenie intymności.

Przedślubne upiększanie

Organizacja ceremonii ślubnej i wesela może wiązać się z atmosferą zaaferowania, a natłok obowiązków sprawia, że panna młoda może nie mieć czasu na poświęcenie wystarczającej uwagi sprawom związanym z makijażem i fryzurą ślubną. Wizyta w salonie podczas wieczoru panieńskiego jest bardzo dobrą okazją na ustalenie tych szczegółów. Wówczas możemy przeprowadzić próbny makijaż, stylizację paznokci, a także sprawdzić, jak prezentuje się to efektowne uczesanie, które wypatrzyłyśmy w jednym z kolorowych czasopism. Zaproszenie przyjaciółek na taki wieczorek panieński w salonie umożliwia też skonfrontowanie wyglądu panny młodej z wyglądem druhen i wymienienie się ewentualnymi uwagami co do koniecznych poprawek.

Kosmetyczny wieczór w domu
Jeśli mamy ochotę na poplotkowanie przy kawie i kosmetykach, a przy tym nie chcemy w wieczór panieński opuszczać domu, świetnym pomysłem może okazać się skorzystanie z usług kosmetycznych na telefon. Coraz więcej salonów oferuje swoim klientkom usługi z dojazdem do domu. Zabiegi kosmetyczne na telefon cieszą się ogromną popularnością na Zachodzie, a teraz stają się coraz bardziej powszechne również w naszym kraju. Do niedawna wydawało się, że kosmetyczka pozbawiona kosztownego sprzętu gabinetowego będzie mogła wykonać w domu klientki tylko podstawowe zabiegi, jak stylizacja paznokci, henna, czy makijaż. Obecnie, za sprawą nowoczesnych przenośnych aparatów kosmetycznych, wiele ze specjalistycznych usług może być wykonywanych z dojazdem do klientki. Mobilne urządzenia (jak np. żelazko przeciwzmarszczkowe, pompa Shaper do zabiegów modelujących sylwetkę, czy aparat do mikrodermabrazji diamentowej) umożliwiają uzyskanie profesjonalnych efektów zarówno w salonie, jak i w domu, gdyż kosmetyczka zabiera sprzęt ze sobą w małych, poręcznych walizkach.

Niezależnie od tego, czy zaplanujemy wieczór panieński w salonie SPA, czy w domu, dzięki relaksującym i upiększającym zabiegom kosmetycznym możemy spędzić ten czas w sposób niezwykle przyjemny, łącząc korzystny efekt z możliwością absolutnie wyjątkowego ukojenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena