Nieodzownym elementem do robienia zdjęć jest odpowiednie miejsce. To właściwie jest podstawa, punkt wyjścia. Oczywiście, wiele osób lubi klimatyczne, nastrojowe miejsca. Takich miejsc w Krakowie czy w jego okolicach jest całkiem sporo. Wiele takich miejsc można znaleźć na przykład w dawnej żydowskiej dzielnicy Kazimierz.

Data dodania: 2009-10-14

Wyświetleń: 998

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dla wielu dziewczyn i kobiet suknie ślubne Kraków to nie jest tylko temat do rozmów czy obiekt marzeń. To także część mody i tego wszystkiego, co się z tym wiąże. Nierozerwalnie z tym tematem powiązane są również zdjęcia ślubne.

Nieodzownym elementem do robienia zdjęć jest odpowiednie miejsce. To właściwie jest podstawa, punkt wyjścia. Oczywiście, wiele osób lubi klimatyczne, nastrojowe miejsca. Takich miejsc w Krakowie czy w jego okolicach jest całkiem sporo. Wiele takich miejsc można znaleźć na przykład w dawnej żydowskiej dzielnicy Kazimierz. Inne osoby preferują takie historyczne miejsca jak Rynek Główny, Brama Floriańska czy Wzgórze Wawelskie.

Jednym z mniej eksploatowanych miejsc są krakowskie Błonia. Ta olbrzymia łąka o powierzchni 48 hektarów rozciąga się pomiędzy aleją Marszałka Ferdynanda Focha a ulicami: 3 Maja i Piastowska.

Wiele osób pewnie by się zdumiało, gdyby wiedziały, że jeszcze po II wojnie światowej wypasano tutaj krowy! Przywilej wypasania krów na Błoniach otrzymali w XIV wieku od królowej Jadwigi mieszkańcy podkrakowskich wsi. I żaden magistrat nie odważył się unieważnić przywilej wydany przez królową Jadwigę. Dopiero kiedy powstał hotel „Cracovia”, w 1965 roku spróbowano rozwiązać ten problem. Jednak formalnie wciąż ten przywilej obowiązuje!

Z Błoń rozciąga się piękna, doskonała panorama na krakowskie Kopce: Kościuszki i Piłsudskiego. Kopiec Piłsudskiego jest z Błoń mniej widoczny, natomiast Kopiec Kościuszki znajdujący się na wzgórzu Sikornik majestatycznie dominuje nad linią horyzontu i jest pięknym tłem dla zdjęć.

Krakowskie Błonia nie są może zbyt popularne, jeśli chodzi o robienie zdjęć. I być może to jest jedna z zalet tego miejsca. Dobra fotografia ślubna powinna mieć odpowiednie tło, a jako takie tło na pewno mogą służyć krakowskie Błonia.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena