0 głosów

Coraz mniej jest w Polsce takich osób, które  podobnie jak były premier Jarosław Kaczyński, uważają, że konto bankowe jest im do niczego niepotrzebne. Konto osobiste przestało być już drogim luksusem i  stało się koniecznością.

Wiele osób ma dziś świadomość, że dysponowanie własnym rachunkiem osobistym w banku jest tak samo niezbędne jak posiadanie telefonu komórkowego. Nie bez powodu przywołaliśmy tutaj luksusową i parę lat temu niedostępną dla wszystkich, bardzo drogą  telefonię komórkową. Tak samo bowiem było z kontami. Ich obsługa podobnie jak w przypadku „komórek” była dość kosztowna, a na dodatek to potencjalny klient musiał usilnie zabiegać o względy banku, by ten zechciał przyznać mu konto. Trzeba było dostarczyć mnóstwa rozmaitych dokumentów i zaświadczeń, na podstawie których władze banku podejmowały decyzję, czy przyjmą nas w poczet swoich klientów czy nie. Nie było łatwo i bezstresowo.   Teraz jest zupełnie inaczej. Relacje się zmieniły i to  banki walczą między sobą o klientów, oferując im o wiele tańsze usługi i praktycznie nie interesując się skąd pochodzą comiesięczne wpływy na rachunkach ich właścicieli. Ważne, że mają czym obracać. Dziś też właściciele ROR-ów pilnie śledzą oferty poszczególnych placówek, i podążając za lepszą ofertą, zamykają i otwierają raz po raz swoje konta osobiste. To spowodowało, że poszczególne sieci banków, podobnie jak dealerzy telefonii komórkowej zaczęły stawiać na lojalność swoich klientów i proponować im tańszą obsługę konta oraz masę dodatków, które mają decydujący wpływ na to, której placówce klient zleci prowadzenie swego rachunku osobistego. Dziś każdy bank posiada w swej ofercie konta osobiste dla przedstawicieli niemalże każdej grupy zawodowej, dla małżeństw, partnerów, studentów czy emerytów. Posiada też mnóstwo dodatków takich jak np. preferencyjne kredyty w rachunku (np. odnawialne), karty kredytowe i inne usługi takie jak chociażby ubezpieczenia na wypadek śmierci, całkowitego inwalidztwa oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków  - wszystkie one bezpłatnie mogą być dodatkiem do konta.

Konto może i powinien mieć każdy. To najdogodniejszy i najbezpieczniejszy sposób na zarządzaniem własnymi pieniędzmi. Co ciekawsze teraz konto osobiste można założyć w kilka minut i to bez  wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do Internetu. W sieci elektronicznej jest już każdy bank, dzięki temu zarządzanie kontem jest łatwiejsze. Poprzez Internet mamy dostęp do własnego rachunku o każdej porze dnia i nocy z każdego miejsca na świecie. Zarządzanie własnymi pieniędzmi jest banalnie łatwe. I co najważniejsze tanie. Nie pobiera się już opłat za obsługę konta osobistego. Zarabiają jedynie na prowizjach od dokonanych przez nas operacji.

 

 

Kopiowanie artkułu dozwolone. Zmiana linków zabroniona!

Licencja: Creative Commons