Interesuje Ciebie sytuacja nad polskim morzem? Być może planujesz wakacje, ale zanim wybierzesz termin i zarezerwujesz pobyt w hotelu, zorientuj się lepiej czy warto, ostatnio sytuacja w hotelarskim biznesie daje się we znaki polskim przedsiębiorcom. Dodasz oliwy do ognia czy jednak zdecydujesz się na bałtyckie wakacje?

Data dodania: 2009-07-22

Wyświetleń: 1618

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Hotelarstwo, jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż w okresie wakacyjnym przechodzi dodatkowe nasilenie. Turnusy się rozpoczęły, także momentanie wzrost zainteresowania hotelami diametralnie się podniósł. Niestety coraz mniej osób wybiera spędzenie wakacji nad polskim morzem. Warto się zastanowić dlaczego tak się dzieje, pierwszym i pewnie najistotniejszym problemem jest charakter finansowy. Ceny pobytu za granicą są niestety, ale niemal porównywalne z tym co możemy zobaczyć u nas. Być może wynika to ze standardu hoteli, alternatywą na szczęście mogą być domki nad morzem. Nieco mniej komfortowe rozwiązanie w porównaniu z hotelem *** ale dla osób o mniej zamożnym portfelu idealne rozwiązanie.

Kolejnym problemem może okazać się to co ma do zaoferowania dane miasto i stan środowiska. Niestety, ale nasze polskie Morze Bałtyckie nie należy do czystych. Przy głębokości około 2m już ciężko doszukać się dna, w porównaniu do chociażby Chorwacji wypadamy tragicznie. Od razu nasuwa nam się pytanie, czy nie lepiej pojechać w dużo bardziej zadbane miejsce za tą samą cenę? Zdrowo myślący człowiek odpowie "pewnie że tak!". Dobrze gdyby znalazło się rozwiązanie tego problemu, jednak w większości przypadków możemy liczyć na władze miast, których de facto sami wybraliśmy. Jednak mimo wszystko, mamy sporo do zaoferowania, cechuje nas gościnność, ceny dla zagranicznych turystów są bardzo atrakcyjne, a w dodatku wyróżnia nas morska kuchnia, która jest obowiązkowa jeśli spędzasz czas nad polskim morzu.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena