Artykuł na temat klatek dla gryzoni. Informacje na temat tego, na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkanka dla swojego pupila.

Data dodania: 2007-05-18

Wyświetleń: 7728

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli decydujemy się powiększyć grono domowników o gryzonia- szczura, chomika, mysz, myszoskoczka, szynszylę bądź innego, staniemy przed problemem organizacji pomieszczenia dla niego. Jest to o tyle ważne, że nasz gryzoń spędzi w tym pomieszczeniu najprawdopodobniej resztę swojego życia. Musi się więc czuć w zakupionej klatce naprawdę dobrze.

Klatki charakteryzują się wieloma cechami. Przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim wielkością klatki. Jest ona oczywiście uzależniona od wielkości gryzonia i jego charakteru, przykładowo myszoskoczek potrzebuje kilka razy więcej przestrzeni od chomika. Generalną zasadą jest, że im klatka większa tym lepiej.Oczywiste jest jednak, że klatka ma swoje ograniczone wymiary i nie może zajmować pół pokoju, chyba że zdecydujemy się na woilerę, lecz jest to rozwiązanie raczej drogie.Musimy wziąć także pod uwagę odstępy między prętami klatki- dla mniejszych gryzoni typu myszy, chomiki, myszoskoczki absolutnie nie nadają się klatki dla świnek morskich czy królików, których odstęp między prętami wynosi niekiedy ponad dwa centymetry.Zwróćmy też uwagę na to czym pokryte są pręty klatki. Najlepiej, aby były one ocynkowane. Pręty pokryte farbą mogą spowodować chorobę gryzonia, który ją obgryzie, co może być fatalne w skutkach.Myślę, że najlepszym i najtańszym miejscem w Internecie, w którym można kupić klatkę jest sklep zoologiczny Zoohandel. Mają naprawdę przystępne ceny i realizacja jest bardzo szybka- moja klatka dotarła do mnie następnego dnia od zamówienia. Zatem jeśli nie masz zbyt dużo funduszy, to ten sklep jest dla Ciebie.                                                                                                                                                   

Licencja: Creative Commons
2 Ocena