W Dubaju ilość gabinetów lekarskich znacząco rośnie.

Data dodania: 2009-04-19

Wyświetleń: 1928

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W Dubaju ilość gabinetów lekarskich znacząco rośnie. Od kilku lat przyjeżdża tam coraz większa ilość turystów, jak też populacja samego emiratu rośnie. Zdecydowanie najwięcej przybywa gabinetów stomatologicznych. Stomatolog jest najbardziej poszukiwany w Dubaju.

Co ciekawe, jeśli chodzi o usługi dla kobiet, także i ginekolog jest coraz bardziej spotykany. Wydawać by się mogło, że w kraju, gdzie kobiety są mniej widoczne na ulicach, rzadziej będą się one radziły ginekologa. Należy jednak pamiętać, ze nie jest to kraj zacofany i w krajach zachodnich istnieją pewne negatywne stereotypy na temat krajów arabskich.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że Dubaj to emirat w którym większość populacji stanowią pracownicy czasowi, głównie z Indii. Są to głównie mężczyźni i dlatego statystycznie rzecz biorąc populacja tego emiratu jest zdecydowanie zmaskulinizowana.

Dubaj staje się także coraz bardziej popularny jeśli chodzi o stomatologię estetyczną. Istnieje wiele gabinetów, gdzie można zaopatrzyć się w implanty. Duża ilość turystów z grubym portfelem sprzyja rozwijaniu się biznesu stomatologicznego.

Nie należy się obawiać, że przebywając na wakacjach lub w podróży służbowej w Emiratach Arabskich będziemy mieli problemy ze znalezieniem odpowiedniego lekarza. Kraje te są nastawione na usługi i na nich też zarabiają pieniądze.

Modele biznesowe dla różnych biznesów nie muszą się znacząco różnić. Wszyscy znamy przykłady uzdolnionych przedsiębiorców, którzy potrafią praktycznie przemieniać wszystko w złoto, niezależnie od tego w jakim przemyśle działają.
Osobom niezwiązanym z przedsiębiorczością wydawać się może, że przeniesienie modelu biznesowego z jednej dziedziny na inna nie jest możliwe. Nie jest to jednak prawda. Model biznesowy to jedynie rdzeń, który może zostać obudowany w specyficzne szaty dla danej usługi lub produktu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena