Z budowlami zdobionymi kamieniem spotykamy się na każdym kroku. Bogate zdobienie kamieniem zaczęło się w starożytności. Dzisiaj wracamy do podobnych zdobień. Najczęściej możemy zobaczyć kamień w kościołach.

Data dodania: 2013-08-07

Wyświetleń: 1265

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kamień w budowlach użyteczności publicznej

Większość takich świątyń budowana była w czasach, kiedy kamień był popularny. Dziś czuwa nad nimi konserwator zabytków. Niewiele firm może szczycić się konserwacją takich obiektów. Wiele dobrze prosperujących firm decyduje się na kamień w swojej firmie czy salonie. Ma to swój cel marketingowy. Klient, gdy zobaczy salon ozdobiony przepiękną elewacją kamienną czy błyszczącą posadzką z kamienia zakłada, że będzie traktowany na bardzo wysokim poziomie, a jakość produktów jest bardzo dobra. Ma to swoje niewielkie minusy. Część klientów może sądzić, że ceny w takim salonie czy sklepie są bardzo wysokie. Niekoniecznie, wyposażenie swojej firmy w kamień nie jest bardzo drogie, a z czasem ten koszt się zwraca. Posadzki z kamienia nie są narażone na zużycie tak jak zwykłe płytki. Są od nich wytrzymalsze. 

Dziś często spotykamy się z kamieniem w budynkach, które odwiedzają duże ilości osób dziennie. Przejście w obcasach czy przejazd walizki to tylko nieliczne zagrożenia dla posadzki. Dlatego odchodzi się już od montowania płytek ceramicznych. One niestety nie zdawały egzaminu. 

W budynkach użyteczności publicznej nie znajdziemy tylko posadzki czy elewacji. To również rzeźby. Donice również doskonale wypełniają wnętrze. Firmy kamieniarskie korzystają z usług wielu artystów, by spełnić Państwa wymagania. 

Na zewnątrz również można znaleźć kamienne akcenty. Wszelkie murki czy elewacje to również kamień naturalny. Na zewnątrz panują różne warunki atmosferyczne, więc każdy element musi być bardzo wytrzymały. Takim materiałem jest granit. Słynie z wytrzymałości i odporności na różne temperatury. Z myślą o zimie można zainstalować specjalne ogrzewanie elewacji, tak aby kamień nie został zniszczony przez śnieg oraz lód.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena