Chyba nikt tym nie myśli podczas jazdy samochodem, ale różnego rodzaju taśm uszczelniających używa się także w przemyśle samochodowym. Wiele elementów naszych samochodów należy bowiem odpowiednio uszczelnić i ochronić nas zarówno przed wodą i wiatrem. Łatwo się więc domyślić, gdzie w samochodach stosuje się tego rodzaju taśmy: przy oknach, drzwiach, szyberdachach – wszędzie tam, gdzie może nakapać deszcz, albo wedrzeć się wiatr i zimno.
Tak naprawdę jednak są tylko nieliczne zastosowań taśmy uszczelniającej w branży samochodowej, taśma uszczelniająca jest też bowiem doskonałym materiałem wygłuszającym. Są one stosowane wszędzie tam, gdzie mają chronić nas przed przed ogromnym hałasem, kurzem i wysychaniem. Zapewne trudno w to uwierzyć, ale taśmy uszczelniające, wraz z innego rodzaju materiałami wygłuszającymi są powszechnie stosowane w budynkach narażonych na wysoki hałas – np. na halach produkcyjnych czy też w portach lotniczych. W miejscach takich taśma uszczelniająca znajduje zastosowanie w oknach, gdzie odpowiednio zainstalowane chroni uszy pracowników przed nadmiernym hałasem szkodliwym dla zdrowia.
Taśmy te robią też zawrotną karierę w budownictwie i różnych jego ,,działach”. Jednym z nich jest dekarstwo. Za pomocą taśm izolacyjnych można bowiem łatwo, szybko, a przede wszystkim skutecznie ochronić swój dach przed przeciekaniem, a tym samym dom lub najwyższą jego kondygnację przed zalaniem. Woda też bardzo często dostaje się do naszych domów poprzez okna, toteż właśnie przy montażu lub wymianie okien taśmy, które mają uszczelniać, są bardzo często używane. Niektóre z produkowanych taśm nadają się także do uszczelniania, a także sklejania folii paroizolacyjnych, membran dachowych i innych produktów budowlanych, które są zbudowane z tworzyw sztucznych, zwłaszcza, że niektóre taśmy są zaprojektowane tak, by ,,oddychały”, wykonuje się je głównie z polietylenu i można kupić zarówno taśmę jednostronną jak i dwustronną samoprzylepną.
Mało tego, taśmy uszczelniające są też używane do uszczelniania pomieszczeń lub budynków z wykonanych z betonu, które na dodatek są narażone na działanie wody. Znajdują więc ona zastosowanie w takich miejscach jak.: oczyszczalnie ścieków, baseny, sztuczne zbiorniki, hydroelektrownie.