Aluminium jest bardzo lekkim i wytrzymałym materiałem budulcowym. Dzięki temu powstają z niego przeróżne konstrukcje aluminiowe cieszące się bardzo dużą popularnością w branży budowlanej, jak również w środowisku domowym.

Data dodania: 2013-02-09

Wyświetleń: 1357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Powstają z niego nie tylko małe sprzęty budowlane, ale również drabiny aluminiowe oraz elementy tworzące rusztowanie.

Każdy robotnik budowlany przyzna, że najbardziej przydatna przy robotach na wysokościach jest drabina. Wykorzystywana jest również przez gospodynie domowe do pracy na wysokościach w domu. Drabina niezbędna jest przy myciu okien, zakładaniu firan czy pracy w ogrodzie. Dawniej drabina była wykonana przede wszystkim z drewna, była ciężka i często z czasem stawała się niestabilna. W dzisiejszych czasach największym powodzeniem cieszą się drabiny aluminiowe, gdyż są lekkie, wygodne, stabilne, łatwe w utrzymaniu i przechowywaniu, ale przede wszystkim zwiększają efektywność naszych prac. Drabina jest produktem ogólnodostępnym dla każdego człowieka i nie wymaga instrukcji użytkowania.

Niestety drabina niezastąpiona jest jedynie w przypadku niewielkich wysokości. W innych przypadkach najlepiej sprawdzi się rusztowanie. Stosowane jest jako tymczasowa konstrukcja, która umożliwia budowlańcom pracę nawet do kilkudziesięciu metrów nad ziemią. Można je umieścić zaraz przy ścianie budynku lub ustawić jako wolnostojące konstrukcje aluminiowe. Rusztowanie składa się z osobnych elementów, które łączone są według potrzeb dla uzyskania odpowiedniej wysokości. Jest montowane w miejscu, w którym będzie użytkowane. Te konstrukcje aluminiowe wykorzystywane są m.in. przez dekarzy, malarzy, tynkarzy. Swoje zastosowanie rusztowanie ma również jako konstrukcja nośna scen usytuowanych na wolnym powietrzu. W obecnej chwili rusztowanie jest nieodzownym elementem sprzętu budowlanego. Rusztowanie wykorzystywane jest również w celach ochronnych budowlańców. Zabezpiecza przed upadkiem z wysokości ludzi oraz przedmiotów wykorzystywanych przy budowie. Rusztowanie jest dość kosztowną pomocą budowlaną, jego zamontowanie i użytkowanie wymaga dokładnej analizy instrukcji. Poza tym rusztowanie może być użytkowane w określonej strefie wiatrów, a każdy element musi dokładnie przylegać do fasady budynku. Najważniejszą jednak czynnością przed zamontowaniem jest sprawdzenie każdego elementu tworzącego rusztowanie. Celem jest wyeliminowanie elementów mogących zagrozić bezpieczeństwu prawidłowego użytkowania, a przede wszystkim pracującym na nim ludziom.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena