Mity związane z utratą włosów są bardziej znane od faktów. Społeczeństwo zostało zalane takimi mitami by wspierać sprzedaż produktów zapobiegających wypadaniu włosów. Wiele firm podążyło tą drogą by spełnić nasze pragnienia i wyeliminować tą przypadłość z naszego życia.

Data dodania: 2011-10-17

Wyświetleń: 1251

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zarabiają oni przy tym nieograniczoną ilość pieniędzy, które my jesteśmy w stanie wydać na różne kosmetyki, medykamenty. Część mitów jest prawdziwych, ale w większości to bajka.

Niektóre z bardziej popularnych mitów związanych z wypadaniem włosów:

1. Łysienie typu męskiego pochodzi głownie od strony matki i jest to spowodowane genami, przez co przeskakuje to z pokolenia na pokolenie, tzw. dziedziczenie. Jest to nieprawda – zostało naukowo udowodnione, że na łysienie ma wpływ parę genów, nie jeden i pochodzi on od obydwojga rodziców.

2. Łysienie dotyczy tylko mężczyzn. Wystarczy rozglądnąć się wokół, popytać znajome kobiety, by zauważyć, że to nieprawda. Utrata włosów występuje równie często u mężczyzn jak i u kobiet. Po prostu u nich występuje w mniejszej postaci i są to w stanie bardziej ukryć.

3. Słaby przepływ krwi do powierzchni skóry powoduje wypadanie włosów. Jest to błędne przekonanie, zostało ono uwiecznione przez firmy sprzedające produkty na porost włosów. Zapytaj jakiegoś dermatologa, powie Ci, że to dzięki właściwemu przepływowi krwi dobrze rosną włosy po przeszczepie.

4. Jeśli włosy nie wypadły przed 40-tką to już nie wypadną. Znowu nieprawda. Wiek nie ma nic wspólnego z łysieniem. Jeżeli osoby są genetycznie predysponowane do luźnych włosów to będą je tracić. Powinieneś być wdzięczny, że udało Ci się do 40-tki zachować włosy w stanie dość dobrym.

5. Stres sprawia, że włosy wypadają. W jakiejś części jest to prawda. Żeby włosy zaczęły wypadać osoba ta musi być po jakichś bardzo mocnych, traumatycznych przeżyciach, które spowodowały dużo stresu. W rzeczywistości niejednokrotnie stres powoduje nawet zwiększenie produkcji włosów.

Wniosek jest taki, że większość faktów związanych z wypadaniem włosów mylimy z mitami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena