Umiejętność zadbania o rozjaśniane włosy to dosyć częsty dylemat. Rozjaśnione pasma nierzadko tracą blask i stają się suche, a przez to podatne na uszkodzenia i rozdwajanie. Właściwa pielęgnacja może jednak zdziałać cuda. Czytaj dalej, poznaj kilka pielęgnacyjnych wskazówek i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o włosy rozjaśniane, aby zachować ich blask i zdrowy wygląd.

Data dodania: 2024-04-02

Wyświetleń: 52

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak prawidłowo dbać o włosy rozjaśniane? Kilka zasad właściwej pielęgnacji

Jak prawidłowo dbać o włosy rozjaśniane? Najważniejsze zasady

Chęć zachowania pięknego koloru i zdrowego wyglądu włosów rozjaśnianych wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli chcesz odpowiednio dbać o rozjaśniane włosy, zapamiętaj wymienione niżej zasady.

Wybierz szampon neutralizujący żółte odcienie

Rozjaśnione włosy w kolorze blond często mogą nabierać niepożądanych żółtych lub miedzianych odcieni. Można sobie z tym poradzić i to wbrew pozorom nie tylko u fryzjera. Bardzo pomocne okazują się w tym przypadku szampony przeznaczone specjalnie dla jasnych włosów zawierające pigmenty fioletowe lub niebieskie. Kupisz je np. w e-sklepie https://hurtowniafryzjerska24.pl/. Pomagają one zneutralizować żółte i rude odcienie, nadając włosom chłodniejszy, pożądany kolor. Ponadto zawarte w nich substancje często tworzą na włosach warstwę ochronną, zabezpieczając je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak słońce, woda chlorowana czy zanieczyszczenia środowiska.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie włosów

Specjalne kosmetyki do włosów rozjaśnianych często zawierają też składniki nawilżające i odżywcze, które pomagają przywrócić utraconą wilgoć i elastyczność. Składniki takie jak proteiny, witaminy i oleje roślinne mogą pomóc wzmocnić i zregenerować włosy. Aby uniknąć przesuszenia pasm i zachować ich blask, używaj produktów z keratyną. Możesz też zdecydować się na zabieg laminacji.

Stosuj produkty do termoochronny

Włosy, które zostały rozjaśnione, są bardziej narażone na szkodliwe działanie ciepła. Dlatego ważne jest, aby używać odpowiednich produktów do ich stylizacji. Unikaj częstego używania suszarek, prostownic i lokówek. Wysoka temperatura może zaszkodzić Twoim włosom. Jeśli musisz skorzystać z emitujących ciepło urządzeń do stylizacji, zawsze wcześniej używaj kosmetyków termoochronnych, które pomogą zminimalizować ewentualne szkody. Produkty te tworzą na włosach warstwę ochronną. Zabezpieczają je w ten sposób przed uszkodzeniami spowodowanymi gorącem. Regularne ich stosowanie sprawia, że włosy pozostają elastyczne i lśniące, co zmniejsza ryzyko łamliwości i przesuszenia.

Jak cieszyć się pięknym blondem przez długi czas?

Teraz wiesz już, jak prawidłowo dbać o rozjaśniane włosy. Wystarczy, że wdrożysz powyższe wskazówki w życie, a Twoja fryzura zawsze będzie miała nienaganny kolor i blask. Przestrzeganie tych prostych kroków pomoże Ci utrzymać zdrowe i piękne włosy po rozjaśnianiu. Pamiętaj, że regularna i odpowiednio dopasowana pielęgnacja zawsze jest kluczem do zachowania dobrej kondycji włosów, bez względu na ich kolor czy strukturę.Licencja: Creative Commons
0 Ocena